Wersja do druku

Udostępnij

Pierwsza w tym roku odsłona projektu Scena Tańca Studio 2019, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Studio teatrgaleria przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbędzie się w dniach 22-24 marca.

Scena Tańca Studio ma już swoją tradycję, w myśl której odsłona lub kilka odsłon związanych jest zwykle wspólną ideą. Rozpoznawalność splotu wydarzeń tanecznych w teatralnych przestrzeniach Studio teatrgaleria rośnie, a nadawane kolejnym częściom tytuły sprawiają, że odsłony są spójne pod względem programowym. W tegorocznych wiosennych edycjach (marzec-kwiecień) Scena Tańca Studio skoncentruje się wokół idei zaprezentowania i promocji najnowszych spektakli powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów. Ten unikatowy przegląd to okazja do zapoznania się z bieżącą, rodzimą i wyselekcjonowaną twórczością polskich artystów. Dbając o propagowanie tego dorobku, organizatorzy pozostawili sferę ewentualnych zbieżności lub kontrastów między poszczególnymi spektaklami do oceny i interpretacji publiczności.

 

PROGRAM

 

22 marca (piątek)

Godz. 19:00, Malarnia: Hygin Delimat Slowstepper – On The Edge of Survival

Godz. 20:00, Duża Scena: Grupa Wokół Centrum Spectral layers of movement

 

23 marca (sobota)

Godz. 19:00, Malarnia: Liwia Bargieł Body Bank

Godz. 20:00, Duża Scena: Małgorzata Haduch KIO in motion

 

24 marca (niedziela)

Godz. 19:00: Wojciech Grudziński/Art Stations Foundation Populuxe

 

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu Studio teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

 

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Studio teatrgaleria, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy. Od początku funkcjonowania projektu odbyły się 32 edycje, a w trakcie nich zostało zaprezentowanych ponad 240 wydarzeń, w których uczestniczyło ok. 23 tysiące widzów.

 

 

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

 

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

 

Studio Teatr Galeria (miniaturka)IMIT (miniaturka)

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)Syrenka 2019 STS (miniaturka)