Wersja do druku

Udostępnij

VIRTUAL GRAHAM TEACHER WORKSHOP organizowane przez MARTHA GRAHAM SCHOOL OF CONTEMPORARY DANCE

We współpracy z Centrum Edukacji Artystycznej i Martha Graham School of Contemporary Dance w Nowym Jorku zorganizowano warsztaty metodyczne oparte o technikę Martha Graham. Szkoła w Nowym Jorku jest jedynym ośrodkiem na świecie, który prowadzi certyfikowane kursy w tym zakresie. 20-godzinne szkolenie prowadzone było on-line na specjalnie dedykowanej platformie, w dniach od 4 do 15 stycznia 2021. Do udziału w nim zaproszono pedagogów tańca współczesnego ze wszystkich Ogólnokształcących Szkół Baletowych w Polsce oraz studentów kierunków tanecznych ostatnich lat. W warsztatach wzięło udział 16 pedagogów ze szkół baletowych oraz 44 studentów i nauczycieli kształcących w zakresie tańca, reprezentujących ośrodki akademickie w Polsce.

Martha Graham School of Contemporary Dance zaoferowała wirtualne, dwutygodniowe intensywne warsztaty metodyczne dla instruktorów z doświadczeniem w nauczaniu tańca współczesnego opartego o technikę Grahama. Uczestnicy projektu mogli pogłębić swoje zrozumienie techniki Marthy Graham. Warsztat stworzony, opracowany i prowadzony przez Virginie Mécène zapewnił szczegółowe instrukcje dotyczące podstaw jednej z wiodących techniki tańca współczesnego. Wykorzystując kreatywne podejście, czerpiąc z obrazów, osobistych doświadczeń, filozofii Grahama i sugestii dotyczących nauczania różnych grup wiekowych i poziomów. Uczestnicy warsztatu dokonali przeglądu i poszerzyli swoją wiedzę na temat ćwiczeń: FLOORWORK, STANDING EXERCISES, TRAVELING EXERCISES, podkreślając jednocześnie powiązania między nimi.

Możliwość udziału w projekcie uczestnicy warsztatu ocenili pozytywnie: Organizacja sprawna i profesjonalnie przygotowana; Szkolenie było bardzo dobrze zorganizowane, uczestnicy byli na bieżąco informowani o tym jak się zarejestrować, a platforma spotkań była prosta w obsłudze i mimo dużej ilości uczestników nie zdarzyły się żadne zerwania połączenia czy przerwy w zajęciach; Szkolenie było intensywne i miało bardzo bogaty program – realizowany z metodyczną logiką.