Wersja do druku

Udostępnij

VII Targowisko Instrumentów w ramach Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata odbędzie się 22 kwietnia (sobota), godz. 11 – 18 w Fortecy Kręglickich na ul. Zakroczymskiej 12 w Warszawie.

W bogatym programie wydarzeń, m.in. premiera kolejnego odcinka filmu Instytutu Muzyki i Tańca z cyklu „Instrumenty z duszą”, poświęconego piszczałkom podhalańskim, z udziałem Jana Karpiela-Bułecki, w reżyserii Macieja Stasińskiego (watra.pl). Pokaz filmu odbędzie się w Sali D o godz. 12.10.

VII Targowisko Instrumentów w ramach Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata zgromadzi PONAD 100 wystawców z Polski, Ukrainy, Anglii, Białorusi, Hiszpanii, Łotwy, Norwegii, Estonii, Niemiec, Litwy i Czech, prezentujących instrumenty tradycyjne, historyczne, rekonstruowane a także autorskie.

Będą cymbały, dudy, liry korbowe, harmonie pedałowe, szałamaje, okaryny, ligawki, nyckelharpy, ptaszki gliniane, kalimby, viole da gamba i wiele, wiele innych.

W Fortecy zagoszczą twórcy instrumentów, kolekcjonerzy, muzykanci, muzykolodzy i badacze muzyki tradycyjnej z fundacji Muzyka Odnaleziona, Instytutu Sztuki PAN i Instytutu Muzykologii UW i Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.

W salach bocznych Fortecy odbędą się zgromadzenia śpiewacze, obok nich warsztaty tańców: polskich, norweskich, hiszpańskich i szwedzkich, warsztaty gry na instrumentach, seria prezentacji instrumentów, a dla dzieci – Małe Mazurki.

Podczas Targowiska zostanie wręczona nagroda Honorowego Mazurka, ustanowiona w dowód uznania dla całokształtu twórczości i gotowości do dzielenia się pięknem. W tym roku nagrodą zostaną uhonorowani Stefan Nowaczek, Leon Lewandowski, Jan Kmita, Ewa Grochowska oraz Andrzej i Małgorzata Bieńkowscy.

Harmonogram wydarzeń:

https://www.facebook.com/Targowiskoinstrumentow/photos/pb.1555668117984213.-2207520000.1492522195./1824638324420523/?type=3&theater

Kuratorem Targowiska jest Piotr Piszczatowski.

Twórców można poznać i kontaktować się z nimi dzięki stronie: www.targowiskoinstrumentow.pl