Wersja do druku

Udostępnij

Czy warto sięgać do Kolberga? Czy muzyka polska uzależnia? Nowy blog już od 16 grudnia. Zapraszamy do czytania i komentowania.

Powstał nowy blog Instytutu Muzyki i Tańca – Tradycje muzyczne, poświęcony muzyce związanej z polską obrzędowością doroczną, a także wszelkim innym przejawom występowania muzyki tradycyjnej w kulturze, sztuce i społeczeństwie. Blog ma na celu przybliżenie piękna, siły, różnorodności i znaczenia wybranych obrzędów, zwyczajów i zachowań muzycznych, a także zainspirowanie czytelnika do własnych poszukiwań.

Redaktorką bloga jest Ewelina Grygier – muzyk i etnomuzykolog, związana z Instytutem Sztuki Polskiej Akademii Nauk (Zbiory Fonograficzne).

Inauguracja bloga zbiega się z konferencją JUTRO ZACZYNA SIĘ WCZORAJ. Kultura jako dźwignia rozwoju wsi, 16 grudnia w Muzeum Oskara Kolberga w Przysusze. Wydarzenie organizowane jest przez Instytut Muzyki i Tańca (Pracownia Muzyki Tradycyjnej), Stowarzyszenie „Tratwa” oraz Muzeum Oskara Kolberga w Przysusze (oddział Muzeum Wsi Radomskiej). Podczas konferencji odbędą się m.in. prezentacje filmów i dokumentacji działań programowych IMiT i Stowarzyszenia „Tratwa”. Blog jest kontynuacją działań zapoczątkowanych przez Instytut Muzyki i Tańca w Roku Kolberga, w tym działalności Pracowni Muzyki Tradycyjnej.

Zapraszamy na blog! (blog.tradycjemuzyczne.akademiakolberga.pl). Autorka bloga liczy na oddźwięk, komentarze, sugestie. Bardzo prosimy o dzielenie się swoimi przemyśleniami w komentarzach.