Wersja do druku

Udostępnij

Projekt Taniec w Teatrze – Teatr w Tańcu realizowany był przez Teatr Baj Pomorski w trzech toruńskich szkołach wszystkich poziomów edukacji (szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum) od marca do listopada 2015 roku. Podczas warsztatów praktycznych dzieci i młodzież zapoznała się z wieloma technikami tanecznymi: tańcem współczesnym, jazzowym, klasycznym, ludowym, hip-hopem, improwizacją. Oferta warsztatowa obejmowała również zajęcia teatralne oraz zajęcia z teorii tańca z jego historią i zajęcia z krytyki teatralnej i twórczego pisania. Nadrzędnym celem projektu było przygotowanie świadomego odbiorcy sztuki tańca – projektowi towarzyszyło oglądanie spektakli tanecznych w Toruniu, Poznaniu, Warszawie i Bydgoszczy oraz spotkania z twórcami. Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztacie z tancerzami z Compagnie TPO z Włoch podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek SPOTKANIA.

28 listopada 2015 o godz. 16.30 na scenie Teatru Baj Pomorski (ul. Piernikarska 9) odbędzie się pokaz na zakończenie projektu zatytułowany Poza bezRUCHEM. Wezmą w nim udział uczniowie szkół:

 

Szkoły Podstawowej nr 32 im. Armii Krajowej
Gimnazjum nr 2 im. Gen. Elżbiety Zawackiej
III Liceum Ogólnokształcącego im. Samuela Bogumiła Lindego
muzyka: Maria Rumińska

Wstęp wolny.

Koordynacja projektu: Marta Zawadzka

Prowadzący zajęcia w projekcie:
Marta Zawadzka
Agnieszka Doberska
Agnieszka Powłoka
Dominika Miękus
Adrian Wilk
Tatiana Asmolkova
Anna Fijałkowska-Wyrosławska
Karolina Garbacik
Kamila Marczak
Marzenna Wiśniewska

 

Strona projektu: www.taniecwteatrze.pl

Projekt Taniec w Teatrze – Teatr w Tańcu 2015 został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2015.