Wersja do druku

Udostępnij

Duet Williams-Etheridge wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Program koncertów prezentuje twórczość solo każdego z artystów oraz ich wspólne kompozycje.

Na tournee złoży się 6 koncertów, które odbędą się w kwietniu br. w Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie, Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

Terminy koncertów:

16.04.2012 – Aula Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu

18.04.2012 – Filharmonia Wrocławska  im. Witolda Lutosławskiego

21.04.2012 – Filharmonia Lubelska im. Henryka Wieniawskiego

22.04.2012 – Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny w Warszawie

23.04.2012 – Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina

25.04.2012 – Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego

 

John Williams urodził się w Melbourne w Australii. Nazywany jest pierwszym ambasadorem gitary. Studiował we Włoszech w Akademii Musicale Chigiana w Siena oraz  w Royal College of Music in London. Od wczesnych lat 60. występował w Londynie, Paryżu, Madrycie, Japonii, Rosji, USA. Od tego czasu koncertując solo oraz z orkiestrą objechał cały świat. John Williams nagrywa dla SONY Classical.

Współpracuje z innymi muzykami takimi jak Julian Bream, Itzhak Perlman, Andre Previn, Cleo Laine, John Dankworth oraz Daniel Barenboim. Jego muzyczne inspiracje zawarły się  w działalności Paco Peny, grupy SKY, John Williams i Przyjaciele, Attacca, The National Youth Jazz Orchestra z Paulem Hartem,  the Chilean group Inti-Illimani. Współpracował z Richardem Harveyem, koncertując wspólnie w trasie po całej Angli, Europie i Dalekim Wschodzie. W 2012 r. wspólnie z Johnem Etheridgem koncertuje w trasie „Together & Solo”.

 

John Etheridge pochodzi z Wielkiej Brytanii. Nazywany jest największą gwiazdą jazzu. Został opisany przez Pata Methenego jako jeden z najlepszych gitarzystów świata. Niezwykle utalentowany, twórczy, nie uznający granic w muzyce artysta. Grał z takimi artystami jak Yehudi Menuhin, Dizzie Gillespie, Herb Ellis, Mundell Lowe, Nigel Kennedy, Pat Metheny, Birelli Lagrene, Barney Kessel, Vic Juris. Koncertował w duecie z Johnem Williamsem.

Współpracowali nad afrykańskimi interpretacjami muzyki  Francisa Bebeya, Richarda Harveya, Chrisa Laurence’a i Paula Clarvisa. Materiał ten został udokumentowany na płycie „The Magic Box”. Ze wspólnym materiałem muzycznym obaj artyści koncertują w Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii. www.johnetheridge.com.

Bilety do nabycia poprzez www.eventim.pl, w salonach Empik, w sieci Media Markt, w Bileterii Al. Jerozolimskie 25, Warszawa oraz w kasach filharmonii.