Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek, 14 czerwca 2018 roku o godzinie 19.00 Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK zaprasza na premierę spektaklu WE_SELLE w choreografii Wojciecha Mochnieja. Spektakl jest realizowany we współpracy z IMiT w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018.

Jednocześnie pokaz jest częścią projektu ROZ/BREAK Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, który podsumowuje sezon 2017/2018. W jego ramach odbędzie się pokaz dwóch choreografii Kieleckiego Teatru Tańca (Stymulacja ciała – chor. Elżbieta i Grzegorz Pańtak i Poza horyzont – chor. Jacek Przybyłowicz), który należy do do programu prezentacji Polskiej Sieci Tańca w 2018 roku.

 

WE_SELLE

We_selle to projekt multimedialny łączący istotę Physical Theatre, wykorzystujący różne techniki tańca współczesnego, performansu, improwizacji z projekcjami video i tworzonymi na żywo sound scape’ami.

Punkt wyjścia oraz główną oś spektaklu stanowi ceremonia zaślubin, która w sposób szczególny pokazuje przekrój osobowościowy weselników, ich skomplikowane relacje i wewnętrzną potrzebę rutyny. To przełomowy moment w życiu pary młodej, związany z tradycją i próbą utrzymania jej ciągłości. Wesele to nie tylko rezerwuar rozrywki, ale czas podpatrywania siebie nawzajem, dokonywania w duchu rachunku sumienia, a co za tym idzie kreowania samego siebie wobec innych.

W ruchowym spektaklu pobrzmiewają echa klasyki: Wesela Wyspiańskiego, z którego zaczerpnięty został motyw rozpadu wspólnoty i relacji międzyludzkich, Ślubu Gombrowicza jako próby walki z formą oraz problemem komunikacji. W We_sellu nie zabrakło też odwołań do kultury współczesnej i popularnej, choćby do filmów Wojciecha Smarzowskiego, który moment wesela potraktował jako sytuację, w której, jak w soczewce, skupiają się wady człowieka i na jaw wychodzą demony, które w nim drzemią.

 

Choreografia: Wojciech Mochniej

Światło: Steve Isom, Wojciech Mochniej

Dramaturg: Marcin Miętus

Muzyka: Wojtek Frycz

Współproducent: Aleksandra Machnik

Występują: Katarzyna Pawłowska, Katarzyna Kubalska, Monika Witkowska, Daniela Komędera, Wojciech Mochniej, Wojciech Kaproń, Tomasz Ciesielski, Paweł Urbanowicz, Odessa Johntson

 

Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018.

 

IMIT (miniaturka)

 

 

ROZ/BREAK – harmonogram

14 czerwca, godz. 19.00 – WE_SELLE

15 czerwca, godz. 19.00 – Ziemia niczyja/nobody’s landscape w choreografii Anny Piotrowskiej oraz Kamuflaż Anity Szurek i Tomka Pomersbacha

16 czerwca, godz. 18.00 – work-in-progress ROZBARK Dance

16 czerwca, godz. 19.00 – Kielecki Teatr Tańca: Stymulacja ciała i Poza horyzont

 

Pokaz spektakli Kieleckiego Teatru Tańca nalezy do programu prezentacji Polskiej Sieci Tańca w 2018 roku.

 

Polska Sieć Tańca i Partnerzy (miniaturka)