Wersja do druku

Udostępnij

Do 20 marca można przesyłać zgłoszenia udziału w VII Targowisku Instrumentów. Targowisko odbywa się w ramach Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata.

Tegoroczne Targowisko odbędzie się w Fortecy Kręglickich na ul. Zakroczymskiej w Warszawie w sobotę 22 kwietnia 2017 r. w godz. 11.00 – 18.00.

Kuratorem wydarzenia jest Piotr Piszczatowski. Zgłoszenia (z tytułem: Targowisko Instrumentów 2017 – ZGŁOSZENIE) należy przesyłać na adres: piotr.piszczatowski@gmail.com

Miło nam poinformować, że podczas tegorocznego Targowiska odbędzie się premiera kolejnego filmu Instytutu Muzyki i Tańca z serii „Instrumenty z duszą” o piszczałkach, fujarach i dwójnicach. Film wyreżyserował Maciej Stasiński (WATRA), w roli narratora występuje Jan Karpiel-Bułecka.

Serdecznie zapraszamy!

Targowisko Instrumentów w ramach Festiwal Wszystkie Mazurki Świata 2016 zgromadziło ponad 100 wystawców z Polski, Ukrainy, Białorusi, i Litwy.

Wszystkich twórców instrumentów można poznać i kontaktować się z nimi dzięki stronie: www.targowiskoinstrumentow.pl. Strona została utworzona przez Piotra Piszczatowskiego w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2014. Na stronie znajduje się również profil portalu Instytutu Muzyki i Tańca „Polskie ludowe instrumenty muzyczne” (http://www.targowiskoinstrumentow.pl/www-ludowe-instrumenty-edu-pl/l).