Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca przygotowuje aneks do DVD promującego twórczość polskich zawodowych artystów tańca i zawodowych zespołów tanecznych Taniec_pl/Dance_pl wydanego w 2012 roku. Aneks zawierać będzie prezentacje tych zawodowych artystów i zespołów tanecznych, którzy nie mogli przygotować materiałów w roku ubiegłym. Każdy z zamieszczonych w aneksie do DVD Taniec_pl/Dance_pl 3-4 minutowych materiałów poświęconych danemu artyście/zespołowi będzie składał się z: krótkiej rozmowy z artystą/przedstawicielem zespołu + fragmentów nagrań spektakli (analogicznie do materiałów zrealizowanych w 2012 roku). Co ważne, powinny być to spektakle, które są repertuarze artystów i które mogłyby zostać pokazane za granicą.

Artystów i szefów zespołów, którzy chcieliby zaprezentować w ten sposób swoją działalność, bardzo prosimy o kontakt do 31 grudnia pod adresem: taniec@imit.org.pl w celu ustalenia szczegółów organizacyjnych nagrania krótkiego wywiadu oraz o przesłanie w ustalonym terminie do siedziby IMiT materiałów wideo o maksymalnej łącznej długości 30 minut (jeśli przesyłają Państwo nagrania całych spektakli, prosimy o podanie minutaży wybranych fragmentów).

Poniżej wymagania techniczne dotyczące materiałów (w pierwszej kolejności – pkt 1 i 2 – materiały najwyższej jakości, na których zależałoby nam najbardziej). Jakość przesłanych  materiałów ma duże znaczenia dla jakości finalnej prezentacji na naszym DVD.

 

1. nagrania wysokiej rozdzielczości (HD, full HD: 1920×1080, 1440×1080, dźwięk 48kHz, 16 bit) na kasetach lub w formie oryginalnych plików, lub

2. nagrania w rozdzielczości PAL (720×576, dźwięk jak wyżej) na kasetach miniDV, lub

3. płyty DVD, lub

4. kasety VHS (prosimy o przesyłanie oryginalnych kaset wideo, a nie kaset przegranych na DVD)

Uwaga! Nie przyjmujemy mocno skompresowanych plików do Internetu!

 

W razie pytań lub wątpliwości bardzo prosimy o kontakt pod adresem: taniec@imit.org.pl.