Tegoroczna edycja laboratoriów „Taniec i niepełnosprawność” odbędzie się stacjonarnie w dniach 28 czerwca – 8 lipca 2022 w Lądku Zdroju w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca im. Olgi Sawickiej.

Wersja do druku

Udostępnij

Wyniki naboru do tegorocznej edycji

Komisja złożona z Tatiany Cholewy i Alicji Czyczel (prowadzących tegoroczne laboratoria) oraz Karoliny Dziełak-Żakowskiej (przedstawicielki Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca) zarekomendowała listę składającą się z najwyżej ocenionych zgłoszeń.

Komisja oceniając wnioski brała pod uwagę kryteria zawarte w ogłoszeniu o naborze. Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, Karol Urbański, podjął ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu do udziału następujących osób:

1. Patrycja Alenkuć
2. Katarzyna Błoch
3. Aleksandra Kowalczyk
4. Karolina Kozińska
5. Joanna Kwiecień
6. Katarzyna Maciąg
7. Joanna Sarnecka
8. Gabor Siarkiewicz
9. Sabina Szybka
10. Katarzyna Żeglicka

Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy za wszystkie przesłane zgłoszenia i zapraszamy już teraz do kolejnych działań realizowanych w ramach projektu „Taniec i niepełnosprawność: przekraczanie granic”.

Organizatorem laboratoriów jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Projekt pn. Kontynuacja i rozwój programu „Taniec i niepełnosprawność: przekraczanie granic” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy:
British Council,
Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku Zdroju,
Międzynarodowy Festiwal Tańca im. Olgi Sawickiej w Lądku Zdroju,
 Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A.

Osoba do kontaktu:
Karolina Dziełak-Żakowska (karolina.zakowska@nimit.pl, tel. 785 180 000)

O laboratoriach „Taniec i niepełnosprawność: przekraczanie granic”

Większa dostępność sektora kultury i sztuki dla różnorodnych uczestników i uczestniczek, także dla osób z niepełnosprawnością. To główny cel i projektu „Taniec i niepełnosprawność”. W jego ramach organizowane są m.in. spotkania, konferencje, warsztaty.

Cyklicznym działaniem są coroczne laboratoria „Taniec i niepełnosprawność: przekraczanie granic”, w trakcie których artystki i artyści z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności rozwijają swój warsztat pod okiem doświadczonych prowadzących.

W 2022 roku laboratoria odbędą się w Lądku-Zdroju. Uczestnicy pod okiem Tatiany Cholewy oraz Alicji Czyczel będą pracować w przestrzeni miejskiej, a głównymi tematami ich zajęć będą regeneracja, troska, ukojenie i równowaga.

Zobacz, jak wyglądały laboratoria w ubiegłych latach