Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji 100. rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego oraz 95. rocznicy istnienia Gimnazjum i Liceum im. Batorego w Warszawie zostało dokonane uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej w dniu 27 września.

Autorem projektu tablicy jest prof. Adam Myjak, Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Projekt tablicy ufundował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Instytutu Muzyki i Tańca. W uroczystym odsłonięciu wzięli udział dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i absolwenci szkoły oraz przedstawiciele władz samorządowych. Witold Lutosławski był uczniem Gimnazjum i stworzył hymn szkoły „Pochodem idziemy” do słów Stanisława Młodożeńca. Utwór ten podczas uroczystości został wykonany przez chór ZPSM im. Chopina w Warszawie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close