Wersja do druku

Udostępnij

9 września rozpoczyna się trzecia część warsztatów pieśni podlaskich. Po pieśniach z Krasnej Wsi i okolic Narwi, uczestnicy zapoznają się z pieśniami ze wsi Malinniki. Warsztaty poprowadzi Wiera Niczyporuk.

Warsztaty pieśni podlaskich, organizowane przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia, odbywają się w terminie od kwietnia do listopada 2014 roku w miejscowościach Gorodzisko, Narew, Krasna Wieś, Malinniki, Orla oraz w Białymstoku i w skansenie w Koźlikach. Warsztaty prowadzą Anna Tesluk, Nadzieja Osiupiuk, Wiera Niczyporuk, Walentyna Marcinowicz i Julita Charytoniuk.

Pierwszą, kwietniową część warsztatów pt. Pieśni z Krasnej Wsi poprowadziła Walentyna Marcinowicz. Warsztaty pieśni z okolic Narwi poprowadziły mieszkanki wsi Gorodzisko, członkinie zespołu „Podlaszanki” – Anna Tesluk i Nadzieja Osipiuk.

Warsztaty wrześniowe poprowadzi Wiera Niczyporuk, założycielka zespołu „Malinki” z Malinnik.

Terminy i tematyka III części warsztatów:

09 września 2014 (wtorek) – pieśni weselne; początek godz.16.30 – (Malinniki)

12-14 września 2014 (piątek – niedziela)pieśni weselne, chrzcinne, żniwne, liryczne; początek warsztatów 12 września godz. 17.00  (Malinniki)

13 lub 14 września – występ Wiery Niczyporuk z uczestnikami warsztatów w skansenie w Koźlikach n/Narwią (dzień i godzina do ustalenia)

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

Informacje i zapisy: stow.dziedzictwopodlasia@gmail.com

Warsztaty pieśni podlaskich odbywają się i są współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Szkoła Mistrzów Tradycji”.

Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia.

Warsztaty są realizowane przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.