Wersja do druku

Udostępnij

„Nasze bogactwo to młodzi, a jego źródłem są starzy mistrzowie” – Leonard Śliwa

Takie motto towarzyszy, współorganizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Szkoła mistrzów tradycji”, warsztatom muzyki tradycyjnej, jakie odbywają się w Zbąszyniu w dniach 10-18 września 2016 r.

Warsztaty skierowane są zarówno do młodzieży, jak i dorosłych zainteresowanych poznaniem tradycyjnych technik wykonawczych związanych z grą na unikalnych instrumentach – koźle białym weselnym, czarnym ślubnym, sierszenkami, a także klarnetem „Es”, skrzypcami, mazankami oraz śpiewem. Uczestnicy warsztatów mogą doskonalić swoje umiejętności pod okiem nauczycieli – uznanych mistrzów: Henryka Skotarczyka, Władysław Mazura, Bernarda Frącka, Marzeny Pawłowskiej, Martyny Żurek, Bernarda Kaspra i Jana S. Prządki. Warsztaty odbywają się w Domu Katolickim i Filharmonii Folkloru Polskiego w Zbąszyniu.

Koncert finałowy odbędzie się w Przystani Zbąszyńskiego Klubu Żeglarskiego 18 września 2016 roku podczas XXV Regat o „Srebrną Szeklę Zbąszynia”.

Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Muzyków Ludowych w Zbąszyniu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński, natomiast patronat medialny Zbąszyńska Telewizja Kablowa i Tygodnik „Dzień Wolsztyński.