„Szkoła mistrzów tradycji”: Warsztaty gry na dudach żywieckich i skrzypcach w Jeleśni

Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 12 lipca w Jeleśni rozpoczęły się warsztaty gry na dudach żywieckich i skrzypcach. Warsztaty prowadzą Edward i Władysław Byrtkowie oraz asystujący im Przemysław Ficek i Marcin Pokusa.

Warsztaty  przeznaczone są muzyków posiadających własny instrument oraz co najmniej podstawowe umiejętności gry. Celem zajęć jest nauczenie młodych skrzypków i dudziarzy z Żywiecczyzny tradycyjnych technik gry charakterystycznych dla tego regionu oraz zachęcenie uczestników do tworzenia nowych kapel tradycyjnych. Zajęcia odbywają się w dwóch oddzielnych grupach dud i skrzypiec, a każde spotkanie zakończone jest muzykowaniem wszystkich muzyków oraz mistrzów.

Warsztaty odbywają się w lipcu, a ich zwieńczeniem będzie wspólny występ mistrzów i uczniów na scenie Tygodnia Kultury Beskidzkiej 2 sierpnia w Żywcu.

Organizatorem warsztatów jest Fundacja 9sił. Warsztaty są współorganizowane przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach V edycji programu „Szkoła mistrzów tradycji”.

Zapraszamy!

Kapela Byrtków – Pewel Wielka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close