Wersja do druku

Udostępnij

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczął się projekt Poruszyć siebie – programu edukacji tanecznej skierowany do wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ryszewku. Projekt jest realizowany przez Fundację Witryna Kultury we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2017. Kuratorką projektu jest choreografka i performerka Katarzyna Sitarz, a warsztaty poprowadzą m.in. Kaya Kołodziejczyk, Aleksandra Bożek-Muszyńska, Kuba Pałys, Aleksandra Nykowska i Paweł Klimek.

 

O projekcie:

 

Celem projektu Poruszyć siebie jest rozwój kreatywnego, niezależnego myślenia oraz edukacja poprzez ciało, ruch i improwizację w grupie młodych chłopców – wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ryszewku. Projekt nie tylko zwiększyć ma dostęp uczestników do form edukacji artystycznej i kontaktu ze wspaniałymi młodymi dydaktykami, ale również prezentować taniec i techniki improwizacyjne jako uniwersalną przestrzeń ekspresji i rozwoju dostępną dla każdego bez względu na miejsce zamieszkania czy status społeczny.

 

Organizatorzy proponują szeroki wachlarz praktycznych warsztatów, w tym również zajęcia poświęcone komunikacji niewerbalnej i temu, jaki wpływ na procesy komunikacyjne ma język ciała. Ponadto uczestnicy projektu obejrzą kilka spektakli tanecznych w instytucjach kultury w Szczecinie i Poznaniu.

 

Działania zakończą się otwartym wydarzeniem, którego kluczowym aspektem będzie inwencja twórcza uczestników oraz wykorzystanie zdobytych umiejętności praktycznych. Finał projektu odbędzie się w środowisku lokalnym wychowanków, a także w Szczecinie.