Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Baltic Neopolis Orchestra, wraz z Trafostacją Sztuki w Szczecinie zapraszają do udziału w warsztatach tanecznych (od 15 lipca), połączonych z pracą nad spektaklem do utworu EXKURS Szymona Brzóski, z choreografią Kai Kołodziejczyk,oraz udziałem wykonawczym w jego premierze. Warsztaty będą prowadzone przez Kayę Kołodziejczyk i Michała Pawłowskiego (finalistę „You Can Dance – Po Prostu Tańcz!”). Warsztaty skierowane są zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów, warunek uczestnictwa to ukończone 15 lat. Warsztaty rozpoczną się 15 lipca. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Więcej informacji pod nr tel. 600 379 399 oraz na www.balticneopolis.pl

 

W załączniku zamieszczamy opis oraz daty poszczególnych etapów, a także szczegółowe informacje o artystach i projekcie.

 

Szczegółowe informacje

 

EXKURS na mieszaną orkiestrę kameralną. Inspiracje do stworzenia najnowszej kompozycji Szymona Brzóski zostały zaczerpnięte z fenomenu techniki muzyki spektralnej. Istotą utworu jest podejście w nowatorski sposób do tematów skoncentrowanych wokół istoty dźwięku, jego wartości, czasowości jak i przeniesienia fenomenu odradzania się palety barw muzycznych w przestrzeni. Napisany utwór skomponowany będzie na orkiestrę smyczkową, instrumenty dęte, perkusyjne oraz elektronikę.

TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie, jest pierwszym w północno-zachodnim regionie Polski centrum sztuki współczesnej. Powołane do życia w 2013 roku, TRAFO wykorzystuje swój geograficzny potencjał – transgraniczne położenie w obrębie basenu Morza Bałtyckiego i bezpośrednie sąsiedztwo z kulturalną stolicą tej części Europy, Berlinem. Tworzy wyjątkowe „okno wystawowe“, dzięki któremu Szczecin konfrontuje swoje artystyczne oblicze ze światem.

http://trafo.org

 

Premierę spektaklu EXKURS dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.