Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Performat wraz z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy zaprasza na finał RUSZA_LAB! – projektu edukacji tanecznej, 13 października (piątek) o godzinie 12.00 w auli III LO (ul. Kościelna 31).

W trakcie wspólnej, kilkumiesięcznej pracy uczestnicy wraz z prowadzącymi wypróbowywali innowacyjne i eksperymentalne (zupełnie jak w laboratorium!) metody pracy z ruchem – poprzez ciało, ale też słowo i śpiew, tekst, fotografię, film. Projekt odbywał się w ramach trzech bloków:laboratorium tanecznego, krytycznego i medialnego.

W ramach LAB-u krytycznego odbywały się wykłady multimedialne z historii teatru tańca w Polsce i na świecie, oraz z elementów teorii i krytyki tańca (prowadzenie: Anna Duda, Alicja Müller, Karolina Wycisk).

W ramach LAB-u medialnego odbyły się warsztaty praktyczne z fotografii ruchu i tańca (Wiktor Bąkiewicz, Marcin Trzpiot), a także warsztaty filmowe (Artur Pilarczyk) i animacji poklatkowej (Marcin Rosiński).

Zajęcia w ramach LAB-u tanecznego prowadzili:

– z improwizacji i wokalizacji ciała (Iga Załęczna, Karolina Micuła),
– z ruchu scenicznego, aktorstwa, pantomimy (Sara Celler-Jezierska, Piotr Soroka),
– performansu, technik tańca współczesnego (Irena Lipińska).

 

Finałowy pokaz pracy poprowadzi Magdalena Górnicka-Jottard, tancerka i choreografka, absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii, pedagog na specjalizacjach tańca i pantomimy Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy (SKIBA) we Wrocławiu. Hasłem przewodnim pracy będzie labirynt, a jego skomplikowana forma – powodem do poszukiwania nowych rozwiązań ruchowych. Symbolika labiryntu jako miejsca strzegącego centrumstanie się punktem wyjścia do dalszej pracy nad tematami drogi/przeszkody/celu.

 

Dopuszczając wiele perspektyw analizowania tańca organizatorzy organizatorzy chcieli, aby dla uczestników stał on się możliwym polem badawczym, ale przede wszystkim – nowym obiektem fascynacji, niezależnie od indywidualnych umiejętności ruchowych, dotychczasowych przyzwyczajeń i wyobrażeń związanych z tańcem.

 

Idea, koordynacja: Karolina Wycisk

 

Świdnica, marzec–październik 2017

 

Projekt realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2017.

 

Partnerzy:

III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie

Fundacja Ziemi Świdnickiej „SKSK”

Internetowy Magazyn „Teatralia”

 

 

Szczegóły: www.fundacjaperformat.com; info@fundacjaperformat.com

FB: https://www.facebook.com/pl.performat/?fref=ts&locale=pl_PL