Rozpoczęły się nabory do wyjątkowego konkursu, który jest przestrzenią dla młodych twórców poszukujących płaszczyzny dla kreowania, budowania i prezentacji choreografii inspirowanych folklorem. Konkurs Młodych Choreografów skierowany jest zarówno dla pasjonatów tworzenia jak i zawodowych choreografów.

Wersja do druku

Udostępnij

Konkurs jest wydarzeniem artystycznym propagującym kulturę ludową jako tworzywo i inspirację do powstania nowych dzieł scenicznych. Przedmiotem prezentacji konkursowych są choreografie różnych form ruchu i technik tańca inspirowanych polskim folklorem. Młodzi twórcy, korzystający z polskiego dziedzictwa niematerialnego, przedstawiają harmonię między wyobraźnią poetycką a pracą choreotechniczną. Nowatorstwem tych kompozycji są koncepcje formy, czasu i kolorytu.

Wydarzenie skierowane jest do miłośników tańca, muzyki i emocji wywołanych dźwiękiem, światłem i ruchem scenicznym. Pełnię swojego talentu uczestnicy zaprezentują w pokazie finałowym, ukazując widzom wachlarz inwencji choreograficznych w nowych stylizacjach form tanecznych, tworzonych przez młodych, utalentowanych twórców z różnych środowisk.

VI edycja Konkursu Młodych Choreografów – Harmonogram wydarzenia:

  • 1 czerwca – 30 września – nadsyłanie prezentacji w formule on-line
  • 30 października – ogłoszenie finalistów
  • 8 – 10 grudnia – przegląd finałowy w Koszęcinie

Formularz zgłoszeń i regulamin wydarzenia dostępny na stronie www.zespolslask.pl

Organizatorami VI edycji Konkursu Młodych Choreografów 2023 są Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie oraz Stowarzyszenie Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF® w Warszawie.