Wersja do druku

Udostępnij

Dziesiąta odsłona II edycji projektu Scena Tańca Studio, realizowanego przez Teatr Studio oraz Instytut Muzyki i Tańca przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbędzie się w dniach 8-10 listopada 2016 roku. Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Przez trzy lub cztery dni każdego miesiąca Studio staje się przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdują się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

Kuratorem odsłon STS od września do grudnia 2016 jest Włodzimierz Kaczkowski, który zapowiada edycję listopadową pod hasłem Ile tańca w tańcu: „Pokażemy próbę konstrukcji choreograficznego pejzażu z elementami plastycznymi w spektaklu Renaty Piotrowskiej-Auffret, bezpośredni dialog z publicznością w przedstawieniu Teatru HOTELOKO, twórczość Andrzeja Krzanowskiego, która zainspirowała metaoperę i instalację Kai Kołodziejczyk, oraz ujęcie współczesnego futbolu w przedstawieniu Pink Mama Theatre z Berna. W tym towarzystwie nieco sentymentalny powrót po latach Anny Krysiak i Wojciecha Mochnieja ze spektaklem Uję(Ci) czy Glamour Krakowskiego Teatru Tańca mogą wydawać się najbardziej taneczne. Ale w pierwszym z tych przedstawień łatwo zauważyć dużą rolę improwizacji, w drugim prawie dosłowne cytaty ze świata popkultury, więc to też jest jakaś próba wyjścia poza taniec. Na potrzeby tej edycji założyłem, że nieważna jest sama czystość gatunkowa tych spektakli, ale właśnie ich otwartość na elementy performance’u, happeningu czy instalacji. Może właśnie ta otwartość powoduje, że taniec nie daje się zamknąć w ramach określonej konwencji i rozsadza narzucone mu ramy”.

Przeczytaj cały tekst kuratorski

W programie znalazły więc zarówno taneczno-performatywne prace zespołowe (mająca konstrukcję kryminalnej opowieści interdyscyplinarna Olimpiada Pink Mama Theatre, plastyczno-wizualny spektakl Glamour Krakowskiego Teatr Tańca), propozycje z pogranicza tańca, ruchu i instalacji (Wspólne Renaty Piotrowskiej-Auffret, Audycja V Kai Kołodziejczyk) i kameralne spotkanie po latach wybitnych artystów tańca – Anny Krysiak i Wojciecha Mochnieja w Uję(Ci). Autotematyczny i ironiczny performans teatralno-taneczny #moiprzyjacieletancza zaprezentuje natomiast Teatr HOTELOKO.

 

Prezentacja Anny Krysiak i Wojciecha Mochnieja będzie pokazem przedpremierowym, natomiast występ Pink Mama Theatre – polską prapremierą. Promocyjna cena biletów obowiązuje do 4 listopada.

 

PROGRAM

8 listopada (wtorek)

godz. 18.00, Foyer

Renata Piotrowska-Auffret: Wspólne

 

godz. 19.00, Malarnia

Anna Krysiak, Wojciech Mochniej Uję(Ci)

 

9 listopada (środa)

godz. 18.00, Malarnia

Teatr HOTELOKO: #moiprzyjacieletancza

 

godz.20.00, Duża Scena

Kaya Kołodziejczyk: Audycja V

 

10 listopada (czwartek)

godz. 18.00, Malarnia

Krakowski Teatr Tańca: Glamour


godz. 19.00, Duża Scena

Pink Mama Theatre: Olimpiada

 

***

 

Scena Tańca Studio

Pierwszy etap sprzedaży (do 4 listopada)
– 15 zł / jeden spektakl;
– 25 zł  / karnet całodniowy

Drugi etap sprzedaży (od 5 listopada)
– 20 zł / jeden spektakl;
– 35 zł / karnet całodniowy

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

 

Kurator: Włodzimierz Kaczkowski

organizatorzy:

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Miasta Stołecznego Warszawy

organizatorzy:
Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,
Instytut Muzyki i Tańca