20 lipca 2022 r. w siedzibie Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, odbyło się posiedzenie komisji konkursowej opiniującej wnioski. W skład komisji rekomendującej dyrekcji Instytutu projekty weszli przedstawiciele Filharmonii Narodowej, Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

Do programu w edycji na sezon artystyczny 2022 /23 zgłoszono 105 wniosków aplikacyjnych, w tym 95 wniosków poprawnych formalnie.

Komisja obradowała w składzie: Zuzanna Dziedzic, Przemysław Kempiński, Michał Sikora i Lech Dzierżanowski.

Dyrektor Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, Katarzyna Meissner, zgodnie z regulaminem programu Scena Muzyki Polskiej, kierując się opinią komisji, podjęła ostateczną decyzję o dofinansowaniu następujących projektów:

  1. Tymoteusz Bies: kwota dofinansowania – 9 000 zł (koncerty w Filharmonii Narodowej i Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej)
  2. Katarzyna Budnik i Grzegorz Mania: kwota dofinansowania – 20 000 zł (koncerty w Filharmonii Narodowej, Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego i Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej)
  3. Kupiński Guitar Duo: kwota dofinansowania – 21 000 zł (koncerty w Filharmonii Narodowej, Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego i Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej)
  4. Paweł Zalejski i Bartłomiej Wezner: kwota dofinansowania – 24 000 zł (koncerty w Filharmonii Narodowej, Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego i Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej)
  5. Boarte Piano Trio: kwota dofinansowania – 23 300 zł (koncerty w Filharmonii Narodowej i Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie)
  6. Gidaszewska/ Łaguniak/Koziak Trio: kwota dofinansowania – 27 000 zł (koncerty w Filharmonii Narodowej, Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie i Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej)
  7. Tansman Trio: kwota dofinansowania – 26 000 zł (koncerty w Filharmonii Narodowej, Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie i Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej)
  8. Arte dei Suonatori: kwota dofinansowania – 30 000 zł (koncerty w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie i Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej)
  9. Orkiestra Kameralna Archetti: kwota dofinansowania – 29 700 zł (koncert w Filharmonii Narodowej)
  10. Atom String Quartet: kwota dofinansowania – 30 000 zł (koncerty w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie i Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej)

Dziękujemy wszystkim wnioskodawcom za udział w konkursie i gratulujemy artystom wybranych projektów. Liczymy, że koncerty Sceny Muzyki Polskiej w nadchodzącym sezonie koncertowym będą kolejnym ważnym krokiem w popularyzowaniu rodzimej twórczości kompozytorskiej na najwyższym poziomie wykonawczym.

powiązane

Publikacje