Wersja do druku

Udostępnij

Już w piątek i w sobotę 30 i 31 marca o godz.19.00 w ramach programu Scena dla tańca 2012 Instytutu Muzyki i Tańca w Stacji Orunia (placówce GAK-u – Gdańskiego Archipelagu Kultury) odbędą się pokazy spektaklu artystki butō TO-EN Melanż, inaugurujące cykl Stacja taniec. Projekt Melanż jest wynikiem poszukiwań wspólnej platformy dla tańca butō i fotografii. Artyści, zadając sobie pytanie o istnienie dialogu pomiędzy fotografowaną materią a materią ciała, pragną stworzyć „żywą fotografię”, rodzaj notatnika otoczenia. Przenikanie się ciała butō i zdjęć rejestrujących proces rozpadu, otwiera obszar nowych znaczeń. Wynosi biologizm otaczających nas zmian na inny poziom.

 

Projekt Melanż stawia pytanie o nową tożsamość ciała dziś. Czy możemy nadać ciału nową integralność? Czy w otaczającej nas rzeczywistości ciało, ulegające stopniowej defragmentacji, może uzyskać nowy wymiar? Prezentowane fotografie Pawła Maciaka (Rothko, Ptak 2, Resztki, Mięso, Widelec, Klatka, Szyja, Mięso, Zupa III, Roślina 1, Rewers) pochodzą z cyklu Przemiana materii z 2004 roku.

 

Po drugim pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami. Kolejna okazja do obejrzenia spektaklu TO-EN już w maju (Żar – 18 i 19 maja).

 

Koncept, choreografia, taniec: TO-EN

Zdjęcia, opracowanie multimedialne: Paweł Maciak

Dźwięk: Tautvydas Bajarkevičius (Litwa)

Kostium: oluhi

 

Szczegółowe informacje: http://www.scenadlatanca.pl

http://www.gak.gda.pl