Wersja do druku

Udostępnij

Uruchomiona została kolejna edycja programu Instytutu Muzyki i Tańca Scena dla tańca.

W ramach tegorocznej edycji programu finansowane są projekty realizowane od marca do czerwca 2012.
Termin składania wniosków mija 31 stycznia 2012.

Scena dla tańca jest programem własnym Instytutu, umożliwiającym długofalowe planowanie prezentacji spektakli tanecznych, i dzięki temu budowanie repertuaru zespołów i artystów niezależnych. Sceny repertuarowe oraz inne placówki instytucjonalne zajmujące się na co dzień prezentacją sztuki i dysponujące odpowiednim zapleczem infrastrukturalnym mogą w ramach programu nawiązywać współpracę z niezależnymi teatrami tańca i choreografami lub z zawodowymi tanecznymi zespołami instytucjonalnymi. Program umożliwia także regularne gościnne prezentacje spektakli tańca na scenach tanecznych w całym kraju.

Program ma na celu umożliwienie szerokiej publiczności regularnego dostępu do programu prezentacji wydarzeń artystycznych z dziedziny tańca, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów, gdzie nie ma stałej sceny dla tańca pomimo istniejącej dużej liczby zespołów, lub nie jest prowadzona żadna działalność artystyczna z dziedziny tańca, oraz budowanie publiczności spektakli tańca i działalność na rzecz podnoszenia poziomu profesjonalnego artystów wykonawców poprzez wspieranie regularnych prezentacji spektakli.

Program nie finansuje prezentacji spektakli w ramach festiwali oraz produkcji nowych spektakli tanecznych. Program nie finansuje także projektów inwestycyjnych.

Szczegółowy opis programu dostępny w zakładce PROGRAMY

Serdecznie zapraszamy do składania wniosków.