Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl MaMa Perform w choreografii Marii Stokłosy, powstały z inicjatywy Fundacji MaMa, rusza w trasę po południowej i wschodniej Polsce. W piątek 28 marca 2014 o godz. 19.00 odbędzie  się pokaz w Białostockim Ośrodku Kultury. Kolejne prezentacja w maju (Dom Kultury „Węglin” w Lublinie, jako impreza towarzysząca cyklowi My Mamy) oraz jesienią (Kowary, Jelenia Góra).

MaMa Perform jest spektaklem, którego tematem przewodnim jest macierzyństwo: stereotypy z nim związane, społeczne i kulturowe wyobrażenia o nim, ale przede wszystkim osobiste doświadczenia uczestniczek – matek. Choreografka Maria Stokłosa podczas kilkumiesięcznego procesu twórczego z grupą 10 matek zebrała i połączyła to wszystko w serię wieloznacznych obrazów, w których równorzędne role odgrywa to, co ważne, to, z czego się śmiejemy, świętości, wulgaryzmy i banały życia codziennego. Rola matki nie ulega tu zaszufladkowaniu.Widzowie oglądają prawdziwe kobiety, ich troski, ich pytania (o to, co tracimy, a co zyskujemy dzięki doświadczeniu macierzyństwa) i ich marzenia o tym jak mogłoby być. Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy matek, które podczas kilku miesięcy poznawały tajniki eksperymentalnego tańca i tworzyły materiał do spektaklu, jak również zaangażowanie odbiorców do dialogu na temat macierzyństwa.

 

Choreografia: Maria Stokłosa

Współpraca artystyczna/udział: Małgorzata Remiarz, Natalia Żuchowska, Jolanta Sambor, Monika Trąbińska, Magdalena Drągowska-Ramaszkan, Marzena Jazowska, Katarzyna Dańska, Agata Brzozowicz, Wilejka Zagórowska

Pomysł/Koordynacja: Wilejka Zagórowska

Czas trwania: 45 minut

 

Trailer

 

Cykl pokazów MaMa Perfrorm jest współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Scena dla tańca”.