Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 28 lutego 2014 odbędą się pierwsze prezentacje w ramach programu Scena dla tańca 2014 Instytutu Muzyki i Tańca. W Miejskim Ośrodku Kultury w Skierniewicach Kielecki Teatr Tańca dwukrotnie (o godz. 11.00 i 17.30) pokaże spektakl „Dziadek do orzechów” w choreografii Elżbiety Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtaka. Połączenie muzyki Piotra Czajkowskiego z techniką tańca jazzowego i współczesnego jest tu nośnikiem wartości historycznej, edukacyjnej i poznawczej. Wyróżnikiem przedstawienia są również kostiumy i scenografia, zaprojektowane przez uznaną scenograf i kostiumograf Małgorzatę Słoniowską, na stałe współpracującą z Operą Wrocławską.

Podczas realizacji projektu „Dziadek do orzechów” Kieleckiego Teatru Tańca na scenach gościnnych, w ramach programu Scena dla tańca 2014, pokazy spektaklu odbędą się także w Ełku i Krakowie. Realizacja pozostałych projektów tego programu Instytutu Muzyki i Tańca potrwa do końca 2014. Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie www.scenadlatanca.pl w marcu 2014.

 

muzyka Piotr Czajkowski
choreografia: Elżbiet Szlufik Pańtak, Grzegorz Pańtak
scenografia i kostiumy: Małgorzata Słoniowska
PREMIERA: 6 grudnia 2012

 

Trailer

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close