Wersja do druku

Udostępnij

Już w niedzielę 4 marca we Wrocławiu  o godz. 20 30 odbędzie się pierwszy pokaz w ramach Sceny dla tańca 2012, II edycji programy Instytutu Muzyki i Tańca. W Centrum Inicjatyw Artystycznych zostanie pokazany solowy spektakl Ireny Lipińskiej DNACE zrealizowany podczas Solo Projekt 2011 w Poznaniu. Kolejne wrocławskie pokazy Sceny dla tańca odbywają się pod hasłem Atuty tańca – w kwietniu na widzów projektu czekają jeszcze prezentacje Escort Pink Mama Theatre ze Szwajcarii z udziałem Sławka Bendrata i Dominika Krawieckiego, solo Sławka Bendrata Pinku chirashi, a w maju – spektakl Rewind firmowany przez kolektyw  The Freszmejkers, powstały z inicjatywy Rafała Urbackiego. W marcu w ramach Sceny dla tańca zostaną również zainaugurowane prezentacje przedstawienia  Mikrokosmos Wrocławskiego Teatru Pantomimy  z cyklu Pantomimia porusza (12 i 13 marca Brzeskie Centrum Kultury w Brzegu) oraz pod szyldem Stacja taniec spektakl butō TO-EN Melanż (30 i 31 marca, Gdański Archipelag Kultury, Gdańsk Orunia).

 

Kolejne prezentacje Sceny dla tańca zaplanowane są na kwiecień i maj i obejmują takie miasta, jak Żary, Piła, Gniezno, Poznań, Kraków, Toruń, Gdańsk, Warszawa, Wrocław, Siedlce, Ostrołęka, Ciechanów i Głogów.

 

Pełny program prezentacji dostępny będzie w ciągu kilku dni na stronie http://www.scenadlatanca.pl oraz na portalu TaniecPOLSKA (zakładki Kalendarium/Wydarzenia)