Wersja do druku

Udostępnij

Koncert zespołu Filatura di Musica odbędzie się w Filharmonii Narodowej 11 grudni(środa) o godz. 19.00. Zespół, który specjalizuje się w wykonawstwie historycznym, wystąpi w składzie: Marek Nahajowski (flet podłużny), Judyta Tupczyńska (skrzypce barokowe), Magdalena Pilch (flet traverso), Patrycja Domagalska-Kałuża (klawesyn), Justyna Młynarczyk (viola da gamba), Piotr Młynarczyk (viola da gamba) i Katarzyna Bienias (śpiew). W programie koncertu znajdą się m.in. utwory Adama Jarzębskiego, Wacława z Szamotuł i Mikołaja Gomółki. Pełny program koncertu – na stronie Filharmonii Narodowej.


fot. Marian Sztajner

Bilety na koncert można nabyć w kasie Filharmonii Narodowej oraz na stronie www.bilety24.pl

„Scena dla Muzyki Polskiej” to nowy program Instytutu Muzyki i Tańca przeznaczony dla polskich artystów wykonawców, realizowany we współpracy z Filharmonią Narodową. Główne cele programu to inspirowanie muzyków do przygotowywania programów koncertów muzyki polskiej, promowanie wykonawstwa utworów muzyki polskiej oraz zainteresowanie publiczności muzyką polską, szczególnie mniej znanymi utworami. Oczekiwanym rezultatem programu jest prezentacja i popularyzacja polskiej twórczości kompozytorskiej, zwłaszcza rzadziej obecnej we współczesnej praktyce koncertowej, a także zwiększenie liczby wykonań muzyki polskiej i promocja polskich artystów wykonawców.

Pierwsza edycja programu odbywa się w sezonie artystycznym 2019/2020. Wybrani w trybie konkursowym artyści – Cuore Piano Trio, Ãtma Quartet, Gruppo di Tempera, Cracow Duo: Kalinowski & Szlezer, Filatura di Musica, proMODERN sekstet wokalny muzyki współczesnej, Joanna Freszel/Łukasz Chrzęszczyk, Piotr Sałajczyk i Motion Trio prezentują programy z muzyką polską w Filharmonii Narodowej, a także w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie i w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach.