Wersja do druku

Udostępnij

Po ogromnym sukcesie zeszłorocznego koncertu Polish Icons, nagrodzonego m.in. tytułem „Kulturalnego Odlotu” w plebiscycie „Gazety Wyborczej”, w tym roku fanów Sacrum Profanum czeka druga odsłona projektu. Jej bohaterem będzie Witold Lutosławski.

Na scenie w hali ocynowni ArcelorMittal Poland, z utworami mistrza zmierzą się DJ’e związani m.in. z kultowymi wytwórniami płytowymi Ninja Tune i WARP: Clark, Oneohtrix Point Never, Mira Calix i Emika. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00.

Bilety będzie można kupić od piątku 5 kwietnia od godz. 10.00 za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w trzech punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków:przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) i w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11). Do końca maja kosztują 79 zł, później – 99 zł.

Projekt Polish Icons 2. Lutosławski będzie prezentacją repertuaru ikony muzyki polskiej XX wieku – Witolda Lutosławskiego w nowych, zaskakujących, odważnych aranżacjach przygotowanych przez artystów sceny elektronicznej i klubowej. Program zostanie oparty na dwóch utworach Witolda Lutosławskiego: Muzyka żałobna (1954-58) oraz Preludia i fuga (1970-72). Koncert złoży się z czterech części: każdą z nich otworzy AUKSO Orchestra prezentując oryginalną wersję wybranego utworu Witolda Lutosławskiego. Po niej, artyści sceny elektronicznej: Clark, Oneohtrix Point Never, Mira Calix i Emika zaprezentują remixy, opracowania lub utwory, dla których twórczość kompozytora będzie jedynie punktem wyjścia.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Lutosławski 2013 – Promesa, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

www.sacrumprofanum.pl

 

informacja prasowa