Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego, który odbędzie się w dniach 7-21 października br., jest znakiem firmowym Poznania i Wielkopolski i jednym z najważniejszych wydarzeń w polskiej kulturze, o światowym zasięgu. Miłośników muzyki skrzypcowej ucieszy informacja, że w sprzedaży pojawiły się już bilety na to wydarzenie.

Wersja do druku

Udostępnij

Bilety można kupić za pośrednictwem serwisu internetowego Bilety24 (z wyłączeniem biletów grupowych i karnetów) oraz w biurze Organizatora. Bilety ulgowe przysługują uczniom, studentom do lat 26, rencistom i emerytom.

Harmonogram sprzedaży biletów:

I etap przesłuchań, bilety grupowe i karnety (od 4.07.2022)

W tym etapie uczestnicy wykonają kaprysy H. Wieniawskiego i N. Paganiniego, utwór J.S. Bacha, IV cz. Sonaty nr 10 G-dur op. 96 L. van Beethovena i wybrany utwór H. Wieniawskiego (z towarzyszeniem fortepianu).

II etap przesłuchań (od 11.07.2022)

W I części etapu zabrzmi sonata na skrzypce z fortepianem, utwór dowolny, a także utwór Karola Szymanowskiego. W II części etapu uczestnicy wykonają Sinfonię Concertante Es-dur, KV 364, z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją A. Duczmal-Mróz.

III etap przesłuchań (od 18.07.2022)

Finaliści Konkursu zaprezentują się z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Ł. Borowicza, wykonując jeden z koncertów Patrona Konkursu (I Koncert skrzypcowy fis-moll, op. 14 lub II Koncert skrzypcowy d-moll, op. 22), a także jeden z koncertów skrzypcowych do wyboru (Beethoven, Brahms, Dvořák lub Mendelssohn).

Koncert Inauguracyjny (od 25.07.2022)

Gala i Koncert Laureatów oraz II Koncert Laureatów w Warszawie (od 1.08.2022) wrzesień/październik br. – dodatkowa pula na Koncert Laureatów.


Kontakt:

Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego
ul. Świętosławska 7, Poznań
tel. +61 852 26 42
barbara@wieniawski.pl

Więcej informacji na stronie: konkurs.wieniawski.pl