Wersja do druku

Udostępnij

Portal www.ideedlatanca.pl powstał z inicjatywy Instytutu Muzyki i Tańca i Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Jest to pierwsza w Polsce próba podjęcia w kompleksowy sposób tematyki rozwoju zawodowego i reorientacji zawodowej tancerzy.

Portal jest adresowany do tancerzy profesjonalnych i do wszystkich osób zawodowo związanych z tańcem (dyrektorów instytucji, kierowników baletu, pedagogów, choreografów, uczniów szkół baletowych, studentów uczelni kształcących tancerzy).

Portal gromadzi informacje dotyczące dalszej edukacji tanecznej w Polsce i za granicą, zbiera i aktualizuje informacje o warsztatach i programach grantowych wspomagających rozwój zawodowy tancerzy, a także o tym, gdzie szukać ofert pracy w zawodzie tancerza. Przedstawia aktualną sytuację prawną tancerzy w zakresie uprawnień emerytalnych. Prezentuje rozwiązania systemowe dotyczące reorientacji zawodowej tancerzy funkcjonujące w innych krajach. Pokazuje przykładowe komplementarne ścieżki rozwoju zawodowego, przedstawia indywidualne historie polskich tancerzy, którzy po zakończeniu kariery scenicznej podjęli inną działalność zawodową.

Portal jest na bieżąco aktualizowany i uzupełniany. Jego częścią jest także newsletter dedykowany rozwojowi zawodowemu tancerzy. Użytkownicy portalu mają również możliwość zasięgnięcia informacji i porad droga mailową.