Wersja do druku

Udostępnij

Już po raz trzeci odbędzie się ogólnopolska akcja tańczMY, którą Instytut Muzyki i Tańca organizuje z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca obchodzonego na całym świecie 29 kwietnia już od prawie 40 lat.

– Celem działania jest zrzeszenie środowiska tanecznego wokół ważnej dla nas wszystkich idei obchodów tego święta. Hasło „tańczMY” sugeruje właśnie ten wspólnotowy charakter, który mamy zamiar w kolejnych edycjach rozszerzyć także na inne środowiska, docierając do osób niezwiązanych na co dzień ze sztuką tańca – mówi Aleksandra Dziurosz, zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca.

Nabór wydarzeń składających się na akcję tańczMY potrwa do 14 kwietnia. W związku z sytuacją epidemiczną możliwe jest zgłoszenie zarówno tych odbywających się stacjonarnie, jak i w formule on-line.

W akcji, która odbędzie się od 22 kwietnia do 9 maja, mogą wziąć udział instytucje kultury, organizacje pozarządowe, nieformalne grupy artystyczne oraz osoby fizyczne. Wszyscy otrzymają możliwość oznaczenia organizowanych wydarzeń znakiem tańczMY, który będzie scalać te przedsięwzięcia wokół wspólnej idei.

W pierwszej edycji do akcji tańczMY przyłączyło się 45 organizatorów z ponad 80 wydarzeniami, w których wzięło udział około 7 tysięcy uczestników i blisko 15 tysięcy widzów. W zeszłym roku, mimo pandemicznych trudności, aż 5,5 tysięcy uczestników wzięło udział w ponad 30 wirtualnych wydarzeniach. Radością z tańca dzielono się podczas spektakli, wydarzeń animacyjno-społecznych i naukowych, warsztatów i konkursów tanecznych w ramach programu. Mimo że wiele wydarzeń zostało przesuniętych w czasie z powodu obostrzeń covidowych, pasjonatom tańca udało się licznie zorganizować w sieci i promować taniec we wszystkich stylach i formach.

Zgłoś swoje wydarzenie i podziel się radością z tańca z innymi!

Do pobrania
Regulamin akcji tańczMY 2021

Formularz zgłoszeniowy

Kontakt
tanczMY@imit.org.pl