Wersja do druku

Udostępnij

Program skierowany jest do polskich artystów muzyków prowadzących indywidualną działalność artystyczną (solistów, dyrygentów, chórmistrzów) oraz zespołów poza instytucjonalnych (kameraliści, chórzyści) i polega na prezentacji wskazanych utworów jednego polskiego kompozytora lub polskich kompozytorów wskazanej epoki.
Ważnym elementem programu jest, aby utwory te po raz pierwszy znalazły się w koncertowym repertuarze danego artysty lub zespołu.

Poprzez realizację programu pragniemy zachęcić artystów muzyków do sięgania po nowy repertuar – szczególnie słabo rozpowszechniony w życiu muzycznym, zarówno pod kątem chronologicznym, jak i stylistycznym. Mamy nadzieję, że realizacja programu przyczyni się do zwiększenia liczby wykonań polskiej muzyki i wzbogacenia repertuaru koncertowego polskich instytucji muzycznych i festiwali oraz do popularyzacji wiedzy o polskich kompozytorach.

I edycja programu „Nowe interpretacje” trwa od 1 lipca do 31 grudnia 2011, a jej przedmiotem są dzieła Mikołaja Zieleńskiego, Antoniego Stolpego młodszego i Stefana Kisielewskiego.

Termin nadsyłania zgłoszeń w I edycji upływa w dniu 20 maja, zaś termin wyboru projektów 31 maja. Chęć przystąpienia do uczestnictwa w programie zgłaszają do IMiT łącznie artysta wykonawca lub zespół artystów wraz z organizatorem koncertu, festiwalu lub innej publicznej i otwartej dla słuchaczy imprezy muzycznej.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w programie. Szczegółowe informacje dostępne są w zakładce Programy.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close