Re//mix 2012 wyniki konkursu

Wersja do druku

Udostępnij

16 stycznia 2012 w siedzibie Instytutu Muzyki i Tańca odbyło się posiedzenie komisji opiniującej projekty konkursowe.

Skład komisji:
Izabela Szymańska – ekspert niezależny
Sandra Wilk – ekspert niezależny
Magda Grudzińska – komuna// warszawa
Grzegorz Laszuk – komuna// warszawa
Marta Michalak – Instytut Muzyki i Tańca
Joanna Szymajda – Instytut Muzyki i Tańca (członek komisji bez prawa głosu)

Wykaz projektów złożonych do konkursu (alfabetycznie wg nazwiska autora projektu):

  1. Daniel AlmgrenRecén, Lea Martini: Fabritio Caroso Il Ballarino
  2. Alex Baczynski-Jenkins: Oskar Schlemmer, balet triadyczny
  3. Tomasz Bazan: Tadeusz Kantor Umarła klasa, Wielopole, Wielopole, Niech sczezną artyści
  4. Aleksandra Dziurosz: William Forsythe Hypothetical Stream
  5. Małgorzata Haduch: David Zambrano Soul Project
  6. Miho Iwata: Daisuke Yoshimoto (twórczość)
  7. Justyna Jasłowska: Ann Van der Broek Cotelette
  8. Paulina Jóźwicka, Mikołaj Karczewski, Katarzyna Kostrzewa: Sidi Larbi Cherkaoui (twórczość)
  9. Marta Kosieradzka: Reinhild Hoffmann Solo mit sofa
  10. Karolina Kroczak: Sasha Waltz Alle der Kosmonauten
  11. Aurora Lubos, Honorata Martin: Marina Abramović (twórczość)
  12. Mala Duet: Rudolf Laban (teorie)
  13. Mala Duet: Rudolf Laban Green Clowns
  14. Małgorzata Matuszewska: Carlos Saura Flamenco, Iberia i Flamenco flamenco
  15. Ramona Nagabczyńska: Trisha Brown Accumulation i Accumulation with Talking Plus Water Motor
  16. Zbigniew Olkiewicz, Dariusz Błaszczyk: Robert Wilson Dialog i inne spektakle
  17. Małgorzata Pianowska: Steve Paxton Magnesium, Chute
  18. Renata Piotrowska: Mathilde Monnier Tempo 76
  19. Magdalena Przybysz, Anna Ciupryk: Deborah Hay No Time to Fly
  20. Magdalena Ptasznik: La Ribot Panoramix
  21. Katarzyna Sitarz: Trisha Brown Man Walking Down the Side of a Building, Floor of the Forest, Set and Reset
  22. Izabela Szostak: Merce Cunningham Deli commedia, Changing steps, Beach birds for camera, A Lifetime of Dance, Rainforest
  23. Anna Trzewiczek: Judson Dance Theater Dance Concerto no1
  24. Rafał Urbacki: Bill T. Jones Still/Here
  25. Iwona Wojnicka: Rudolf Laban Orchidea, Tańczący mężczyzna
  26. Elwira Piorun: Pina Bausch Café Mueller
  27. Maria Zimpel: Trisha Brown Accumulation
  28. Marta Ziółek, Florentina Holzinger: Mary Wigman Hexentanz

Zgłoszone projekty odznaczały się w większości bardzo wysokim poziomem merytorycznym, reprezentowały także różnorodne, niekiedy bardzo ciekawe podejścia metodologiczne do samego zagadnienia remiksowania dzieła choreograficznego, w związku z czym komisja stanęła przed bardzo trudnym wyborem. Po długiej dyskusji w drodze głosowania wyłoniła dwa projekty przeznaczone do realizacji: projekt Pani Ramony Nagabczyńskiej i Pana Alexa Baczynskiego-Jenkinsa.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close