Wersja do druku

Udostępnij

Dobiegła końca piąta edycja programu „filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!”. Celem akcji jest zachęcenie uczniów klas maturalnych do udziału w koncertach symfonicznych i kulturze żywej. W sezonie 2016/2017 akcja prowadzona była w 10 miastach: Lublinie, Puławach, Kielcach, Busku-Zdroju, Białymstoku, Łapach, Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Elblągu i Toruniu.

 

W otwartych próbach udział wzięło 4810 uczniów z 60 szkół ogólnokształcących. Z bezpłatnych biletów skorzystało 1664 uczestników, którzy odebrali łącznie 8950 biletów (zgodnie z regulaminem programu, maturzysta może zaprosić na koncert dowolnie wybraną osobę towarzyszącą). Uczestnicy piątej edycji odwiedzili swoje filharmonie prawie 4,5 tys. razy i wysłuchali ponad 140 koncertów.

 

Piąta edycja programu okazała się rekordową pod względem zainteresowania maturzystów muzyką symfoniczną. Obecnie trwają prace nad kolejną, szóstą edycją FOW. Liczymy, że zapał, z jakim wchodzą w program kolejne roczniki maturzystów, pozwoli nam w nadchodzącym roku przekroczyć kolejny rekord.