Wersja do druku

Udostępnij

Zapraszamy do zapoznania się z recenzjami uczestników zakończonej drugiej edycji programu IMiT „Krytyka muzyczna 2.0”. Tematem tej edycji była „Krytyka jazzowa”, a przedmiotem recenzji LOTOS JAZZ FESTIVAL 14. Bielska Zadymka Jazzowa.

Druga edycja programu, realizowanego przy współpracy Stowarzyszenia Sztuka Teatr oraz Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej, adresowana była do polskich muzykologów, teoretyków muzyki, recenzentów i krytyków oraz do osób reprezentujących szeroko rozumianą humanistykę, które zamierzały poznać zasady krytyki muzycznej lub podnieść jej jakość.

W dniach 22-26.02.2012 roku w Bielsku-Białej pięcioro uczestników, wyłonionych w drodze konkursu, uczestniczyło w wykładzie i warsztatach krytyki jazzowej oraz we wszystkich koncertach Festiwalu. Wykład poprowadził Jan „Ptaszyn” Wróblewski, a warsztaty Maciej Karłowski.

W zakładce programy publikujemy recenzje napisane przez uczestników programu, które skonsultowane zostały z red. Maciejem Karłowskim. Recenzje ukażą się również na stronie www.jazzarium.pl oraz stronie Bielskiej Zadymki Jazzowej www.zadymka.pl.