Już dziś rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Tanzmesse 2022, podczas których Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Adama Mickiewicza będą promować polski taniec. Dzięki prezentowanej stronie polanddances.pl zagraniczni producenci i promotorzy tańca dowiedzą się o działalności instytucji, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i artystów indywidualnych związanych z tańcem w Polsce.

Wersja do druku

Udostępnij


W wydarzeniu wezmą udział reprezentanci środowiska tańca, którzy na co dzień posługują się stroną polandances.pl jako narzędziem promocji. Podczas Targów każdy z nich będzie reprezentować inną dziedzinę działalności związanej z tańcem: nurt baletu współczesnego, nurt niezależny i międzynarodowy, nurt niezależny w Polsce, aktywność menadżerską, a co za tym idzie inną perspektywę możliwości wykorzystania potencjału strony polanddances.pl jako narzędzia promocji. Oto oni:

Relacje z Międzynarodowych Targów Tanzmesse 2022 będzie można śledzić na stronach i w mediach społecznościowych NIMiT i IAM.

– Tanzmesse to jedne z największych międzynarodowych targów tego typu, gromadzące producentów, managerów oraz wystawców instytucjonalnych i niezależnych. Celem obecności Narodowego Instytutu Muzyki I Tańca oraz Instytutu Adama Mickiewicza jest przedstawienie strony Polanddances.pl, która jest katalogiem twórców polskiego tańca oraz znakomitym narzędziem łączącym polskich artystów tańca z zainteresowanymi ich twórczością zagranicznymi podmiotami – mówi Aleksandra Kleinrok – kierowniczka ds. zarządzania projektami Departamentu Tańca NIMiT

Strona polanddances.pl powstała w 2020 roku we współpracy Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca z Instytutem Adama Mickiewicza. Promocja zamieszczonego na niej katalogu podmiotów artystycznych miała się odbyć podczas Targów w 2020 roku. Niestety z powodu pandemii do tego nie doszło. W tym roku jest to możliwe i obydwie instytucje wystawią swoje stoisko (nr 38) w dniach 31.08-3.09.2022 roku w Düsseldorfie. Link do strony wydarzenia: https://www.tanzmesse.com/en/

Strona daje zagranicznemu odbiorcy możliwość zapoznania się z tym, jak wygląda dzisiaj polska scena taneczna, ale także pozwala międzynarodowym producentom, prezenterom i menedżerom tańca dotrzeć do konkretnych artystów i zespołów w Polsce oraz znaleźć spektakle, które nie tylko odpowiadają ich profilowi artystycznemu, ale także możliwościom logistycznym, technicznym i finansowym.

Osoby do kontaktu:

Alicja Kosińska: + 48 785 210 000 alicja.kosinska@nimit.pl

Mateusz Czekaj: +48 785 430 000 mateusz.czekaj@nimit.pl

Kontakt dla mediów:

NIMiT / Agata Szymczak: +48 785 310 000  agata.szymczak@nimit.pl

IAM / Agnieszka Ryszka: +48 665 499 010 aryszka@iam.pl

powiązane

Publikacje