Wersja do druku

Udostępnij

Projekt: 3 siostry
Choreografia i wykonanie: Agnieszka Bednarz, Paulina Jóźwicka, Kasia Kostrzewa
Muzyka: Collage

więcej informacji na www.scenadlatanca.pl

Inspiracją do stworzenia spektaklu były Trzy siostry Antoniego Czechowa. Spektakl powstał jako autorski projekt Agnieszki Bednarz, Pauliny Jóźwickiej i Kasi Kostrzewy, studentek Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu krakowskiej PWST w ramach działalności wydziałowego Koła Naukowego.
„Olga, Masza i Irina, trzy siostry Prozorov, żyją wraz z bratem Andrzejem Sergiejewiczem od jedenastu lat w większym mieście garnizonowym na wschodzie Rosji. Przed owymi laty opuścili swoja rodziną Moskwę z ojcem, który objął tu dowództwo brygady …. Masza od siedemnastego roku życia trwa w nieszczęśliwym małżeństwie. Olga, od kiedy pracuje w gimnazjum, czuje, jak z każdym dniem kropla po kropli uchodzą z niej siły. A Irina, rzuciła się w wir pracy, aby wyzbyć się uczucia smutku i niezadowolenia. Pobyt na prowincji stracił swój sens, wspomnienie o czasach Moskiewskich coraz to wypływa spod nudy codzienności i wznosi się w jeden rozpaczliwy okrzyk: Do Moskwy!.” Peter Szondi, Teoria nowoczesnego dramatu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close