Wersja do druku

Udostępnij

Uprzejmie informujemy, że 31 stycznia 2013 upływa termin naboru wniosków do III edycji programu Instytutu Muzyki i Tańca „Kompozytor-rezydent”.

Program „Kompozytor-rezydent” przeznaczony jest dla kompozytorów do 40. roku życia oraz do zawodowych zespołów orkiestrowych i chóralnych w Polsce. Nawiązuje do rozpowszechnionej na świecie praktyki łączenia twórców z profesjonalnymi instytucjami muzycznymi i polega na zamówieniu i prawykonaniu utworu kompozytora-rezydenta oraz wykonaniu innych jego utworów
w trakcie sezonu artystycznego wnioskującej instytucji.

W ramach programu IMiT dofinansuje honorarium kompozytora za zamówione dzieło oraz dodatkowe koszty związane z prawykonaniem lub wykonaniem jego utworów.

Efektem dotychczasowej realizacji programu jest siedem rezydencji kompozytorskich:

  • sezon artystyczny 2011/2012: w Filharmonii Łódzkiej (Andrzej Kwieciński), Polskiej Orkiestrze Radiowej (Maciej Zieliński) i Radomskiej Orkiestrze Kameralnej (Przemysław Zych);
  • sezon artystyczny 2012/2013: w Orkiestrze Kameralnej Polskiego Radia AMADEUS (Barbara Kaszuba), Płockiej Orkiestrze Symfonicznej (Zuzanna Niedzielak), Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej (Jędrzej Rochecki) i Filharmonii Świętokrzyskiej (Bartosz Kowalski).

III edycja programu obejmuje sezon 2013/2014. Termin nadsyłania wniosków upływa w dniu
31 stycznia 2013 r., zaś termin wyboru projektów przeznaczonych do realizacji 28 lutego
2013 r. Chęć przystąpienia do uczestnictwa w programie składają łącznie kompozytor i zespół orkiestrowy lub chóralny.

Szczegółowe informacje i regulamin programu dostępne są w zakładce programy.