Wersja do druku

Udostępnij

20 września w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie uruchomiony został pilotażowy program Instytutu Muzyki i Tańca „Filharmonia – klasyka i awangarda”.

Program w swoim pilotażu skierowany został do uczniów klas maturalnych III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Ma on na celu m.in. zapoznanie uczniów ze sposobem funkcjonowania Filharmonii, jej działalnością kulturalno-oświatową oraz zachęcenie do uczestniczenia w wydarzeniach mających miejsce w Sali Koncertowej Filharmonii.

W ramach programu uczniowie wzięli udział w zajęciach informacyjnych dotyczących działalności filharmonii, sposobu jej organizacji i podstaw funkcjonowania. Mogą także wraz z osobami towarzyszącymi nieodpłatnie uczestniczyć w dowolnie przez siebie wybranym wydarzeniu z oferty koncertowej Lubelskiej Filharmonii w czasie trwania pilotażu, a więc do 14 grudnia 2012 roku. Oferta obejmuje dwa koncerty w ramach cyklu „Akademia Muzyki i Plastyki” oraz siedem koncertów filharmonicznych.

Dzięki przyjętej formule i porozumieniu między Filharmonią Lubelską i Instytutem Muzyki i Tańca, przygotowana przez Filharmonię oferta koncertowa może mieć swój oddźwięk wśród setek nowych melomanów.