Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że z okazji International Tanzmesse nrw – Międzynarodowych Targów Tańca, odbywających się w Düsseldorfie w dniach 29 sierpnia – 1 września 2012, Instytut Muzyki i Tańca przygotował pierwsze tego rodzaju wydawnictwo w kraju: dwuczęściową płytę dvd taniec_PL/edycja 2012 (dance/edition 2012). Wydawnictwo prezentuje większość spośród aktywnie działających w Polsce zawodowych twórców tańca z różnych obszarów i gatunków.

Na pierwszej płycie zaprezentowano profil artystyczny kilkudziesięciu zespołów baletowych, zespołów tańca współczesnego i teatrów ruchu oraz zespołów tańca ludowego, natomiast na drugiej płycie  – artystów niezależnych. Obie płyty oprócz wypowiedzi twórców i kierowników artystycznych zawierają fragmenty spektakli i prac choreograficznych, równolegle opatrzone są również podpisami i tłumaczeniami w języku angielskim. Płyty posiadają funkcjonalne dvd, umożliwiające swobodny wybór oglądanych fragmentów. Dodatkowo wydawnictwo zostało wzbogacone w dwujęzyczną książeczkę z danymi kontaktowymi.

 

Po zakończeniu targów płyta stanie się materiałem promocyjno-informacyjnym Instytutu, adresowanym do szerokiego kręgu odbiorców za granicą, jak również w Polsce.