Wersja do druku

Udostępnij

Choć Rok Oskara Kolberga dobiegł formalnie końca już kilka miesięcy temu, to nasze Biuro prowadziło działalność nadal, rozliczając wiele projektów, uzupełniając dużą ilość informacji, które spłynęły do nas już w tym roku, ale przede wszystkim – ciesząc się napływającymi do nas konkretnymi efektami całego Roku w postaci nagrań, książek, czasopism, stron internetowych, zdjęć, multimediów i wielu ciekawych sprawozdań. Za wszystko bardzo serdecznie dziękujemy!

Widać, że wiele osób i instytucji bardzo aktywnie prowadziło setki projektów, które miały na celu przypomnienie Polakom tej wspaniałej postaci i udostępnienie w nowoczesnej formie całej Jego spuścizny naukowej i artystycznej. Udało się zaprezentować działalność współczesnych Kolbergów, którzy nadal badają i utrwalają stan kultury tradycyjnej. Udowodniliśmy wspólnie, że kultura ludowa jest wciąż czymś żywym, ciekawym, dynamicznym i autentycznym.

W imieniu Biura Obchodów dziękujemy serdecznie wszystkim Państwu raz jeszcze za współpracę w Roku Kolberga i w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wiele z rozpoczętych w 2014 roku projektów będzie kontynuowanych, także w naszym Instytucie.

Stronę internetową www.kolberg2014.org.pl pozostawiamy w sieci na dowód wielkiej pracy, wykonanej przez całe środowisko. Mamy nadzieję, że stanie się wspaniałą kroniką wielu historycznych wydarzeń.

Oby idea kolbergowska łączyła nasze działania w przyszłości.

Dyrekcja i pracownicy
Instytutu Muzyki i Tańca