Wersja do druku

Udostępnij

44. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna” odbędzie się w dniach 23-30 marca 2015 roku.

Podczas Festiwalu słuchacze będą mogli uczestniczyć w 19 koncertach, usłyszą 11 prawykonań, wiele pierwszych wykonań w Polsce, wystąpią artyści z Niemiec, Austrii, Szwecji, Anglii i z Polski. Odbędą się spotkania z autorami publikacji o muzyce współczesnej w ramach Atelier oraz Wiosna Młodych i Najmłodszych – cyklu imprez skierowanych do młodej publiczności. Wydarzenia będą odbywały się różnych miejscach Poznania: Akademia Muzyczna, CK Zamek, Stary Browar, Aula Lubrańskiego UAM, Sala Biała Urzędu Miasta, Kościół pw. Wszystkich Świętych przy ul. Grobla, Galeria u Jezuitów, Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna przy ul. Bydgoskiej oraz klub Cicha Kuna. Szczegółowe informacje i program znajdują się na stronie www.wiosnamuzyczna.pl.

27 marca 2015 (piątek) o godz. 19:00 w Auli Nova będzie miało miejsce prawykonanie nowego utworu Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej Hommage à Marc Chagall na kwartet smyczkowy, powstałego w ramach Programu „Kolekcje” – Priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.