Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 3 czerwca o godz. 20.00 w Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu kolejne pokazy w ramach programu Scena dla tańca 2012 IMiT. W cyklu Wielkopolska przestrzeń dla tańca wieczór ze z dwoma spektaklami młocych choreografów Polskiego Teatru Tańca: The Outline Karoliny Wyrwał i Nienasycenie Pawła Matyasika . Kolejne pokazy PTT – przedstawienia Desert Pauliny Wycichowskiej – 13 i 15 czerwca (kolejno w: Teatrze Nowym w Poznaniu oraz Teatrze im. Fredy w Gnieźnie.

 

The Outline


„Samotność na wyciągnięcie ręki, czy duchota podwójnego oddechu pod jednym, szczelnie przylegającym do nieistniejącego kloszem? kogo zaprosisz do środka koła? komu dasz się zatrzasnąć i gdzie schowano klucze?”

 

Z recenzji:

„Czym jest prywatność, a czym samotność i dlaczego rozróżnienie tych pojęć jest tak ważne? The outline to spektakl o samotności będącej nieuchronnym efektem kontaktów z innymi ludźmi, dającymi z siebie zbyt mało lub zbyt wiele. To dlatego uciekamy w prywatność, bronimy dostępu do swoich najtajniejszych i najbardziej wrażliwych na uraz emocji – i dopiero poniewczasie orientujemy się, że w chęci zachowania granicy między sobą a innymi, w chęci znalezienia bezpiecznego schronienia tak naprawdę skazaliśmy się na uwięzienie pod kloszem. Tylko że wyjście spod klosza nie jest łatwe, a im dłużej się pod nim tkwi, tym jest trudniejsze. I bardzo często, gdy samotność trwa za długo, miejsce pod kloszem wydaje się jedynym, choć dusznym, ciasnym i ograniczonym miejscem na świecie, Gdzie można żyć. Oczywiście samotnie”.

mmpoznan, Lilia Łada,27.06.2010

 

Nienasycenie


Motto: „Nienasycenie istnieniem samym, nienasycenie pierwotne” (Witkacy)

 

Z recenzji:

„Dużo emocji na widowni wzbudziło Nienasycenie w choreografii Pawła Matyasiaka. Jedyne, co nie udało się tancerkom, to… nasycenie publiczności tańcem. Gdy skończyły tańczyć, widzowie byli zawiedzeni, wszyscy chcieli jeszcze oglądać je w tańcu, popatrzeć choćby na plucie wodą i maski na twarzach, które z pewnością nie należały do ładnych. W tym spektaklu udała się rzecz trudna nawet brzydkie rzeczy zachwycały”.

Justyna Suchecka, Gazeta Wyborcza, 09.12.2009.

 

Koncepcja artystyczna i choreografia:   Paweł Matyasik

Współpraca w procesie kreacji dynamicznej: Liliana Owoc Pierzchała

Współtworzą i tańczą:  Małgorzata Mielech i Zofia Jakubiec

Scenografia i kostiumy: Paweł Matyasik, Zofia Jakubiec

Muzyka: Archiwum Fluxus, Archive

Premiera: 06.12.2009