Wersja do druku

Udostępnij

W 2 ostatnich  tygodniach listopada (16-30.11.2013) Art Stations Foundation/ Studio Słodownia +3 będzie gościć kolejną sesję zainicjowanego przez Emio Greco i współtworzonego przez Art Stations Foundation międzynarodowego projektu choreograficznego SPAZIO, którego interdyscyplinarność odzwierciedla charakter sztuki współczesnego tańca. Poznańska sesja poświęcona będzie zagadnieniu (scenicznej i nie tylko) przestrzeni, oraz reżyserii światła w tańcu.

Na spotkanie SPAZIO, obok zajęć przeznaczonych dla 6 stypendystów programu, oraz spektakli (premiery Izy Szostak, Agaty Maszkiewicz oraz najnowsze przedstawienie Chorei) , a także otwartych dla publiczności wykładów wybitnych polskich artystów i badaczy (szczegółowy program już wkrótce na naszych stronach) złożą się także warsztaty dla szerszej grupy tancerzy.

 

Zawodowi tancerze i choreografie zaproszeni są do udziału w dwóch tygodniowych warsztatach:

18-22.11 / g. 10.00-13.00  Bruno Listopad / NL  RECONFIGURATION

25-29.11./ g.10.00 –13.00 Tomasz Rodowicz/ PL CIAŁO / RUCH / GŁOS – AKTOR WIELOWYMIAROWY

 

Zajęcia są bezpłatne/ zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie uczestników

aplikacje (osobne na poszczególny warsztat) zawierające CV oraz list motywacyjny (w przypadku zajęć Bruno – po angielsku) należy przesyłać do 4.11 na adres info@starybrowarnowytaniec.pl z dopiskiem odpowiednio  SPAZIO BRUNO lub SPAZIO CHOREA.


Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc,  nie decyduje kolejność zgłoszeń – o zakwalifikowaniu na warsztat uczestnicy zostaną poinformowani do 8 listopada 2013.

 

Projekt SPAZIO powstał z inicjatywy wybitnego choreografa Emio Greco i jego International Choreographic Arts Centre w Amsterdamie, we współpracy z takimi ośrodkami jak; CSC Dance House w Bassano del Grappa we Włoszech, Croatian Institute for Movement and Dance w Zagrzebiu oraz Art Stations Foundation w Poznaniu we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca.

Projekt SPAZIO jest możliwy dzięki wsparciu Unii Europejskiej (EU Culture Programme).