Wersja do druku

Udostępnij

Na początku kwietnia tego roku w Bytomiu odbyła się kolejna Polska Platforma Tańca. To organizowane co dwa lata święto polskiego tańca ma na celu prezentację i promocję najciekawszych produkcji tanecznych powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów za granicą. To impreza dobrze znana poznańskiej publiczności, bo jej trzy edycje – w 2008, 2010 i 2012 roku – odbywały się właśnie w Poznaniu we współpracy Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i Centrum Kultury Zamek. Od 2013 roku głównym organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie, a festiwal co dwa lata gości w innym polskim mieście. Tej jesieni mamy okazję, by podczas intensywnego weekendu zobaczyć w Poznaniu kilka spektakli z programu tegorocznej bytomskiej platformy. Art Stations Foundation oraz Instytut Muzyki i Tańca, we współpracy z Aulą Artis, zapraszają na ekscytujące spotkanie z najnowszym polskim tańcem.

W ramach przeglądu Polska Platforma Tańca na bis w poznańskiej Auli Artis oraz Studio Słodownia + 3 w dniach 5-8  października 2017 odbędą się prezentacje pięciu spektakli:  Bataille i świt nowych dni Anny Godowskiej i Sławka Krawczyńskiego, Śmierć. Ćwiczenia i wariacje Renaty Piotrowskiej-Auffret, Why Don’t You Like Sadness Katarzyny Chmielewskiej/ Teatru Dada von Bzdülöw, This Is a Musical Karola Tymińskiego oraz Stalking Paradise Lubelskiego Teatru Tańca.

 

Harmonogram prezentacji:


Czwartek, 5 października 2017


godz. 19.00, Studio Słodownia +3:

Anna Godowska, Sławek Krawczyński: Bataille i świt nowych dni


Sobota 7 października 2017


godz. 19.00, Studio Słodownia +3:

Renata Piotrowska-Auffret : Śmierć. Ćwiczenia i wariacje

 

godz. 21.00, Aula Artis:

Teatr Dada von Bzdülöw / Katarzyna Chmielewska: Why Don’t You Like Sadness


Niedziela 8 października 2017


godz. 19.00, Studio Słodownia +3:

Karol Tymiński: This Is a Musical


godz. 21.00, Aula Artis:

Lubelski Teatr Tańca: Stalking Paradise


Bilety w cenie 15zł. dostępne w punktach informacyjnych Starego Browaru oraz na: ebilet.pl.

 

 

Jednocześnie informujemy, że kolejny cykl prezentacji poplatformowych odbędzie się w dniach 15-16 listopada 2017 w Lublinie w ramach XXI Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca. Już dziś zapraszamy na to wydarzenie!