Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation oraz Instytut Muzyki i Tańca, przy wsparciu East European Performing Arts Platform (EEPAP), ogłaszają wyniki naboru do udziału w spotkaniu Nobody’s Dance, które odbędzie się w dniach 20-23 czerwca 2017 roku w Poznaniu w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie. Spotkanie jest częścią międzynarodowego projektu Nobody’s Business.

Skład komisji opiniującej:

Julia Hoczyk – Instytut Muzyki i Tańca
Joanna Leśnierowska – Art Stations Foundation
Mateusz Szymanówka – współkurator programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2017

Do udziału w projekcie zgłosiło się 35 artystek i artystów związanych z tańcem współczesnym.  Po dyskusji oraz głosowaniu wybrano 16 osób, które wezmą udział w projekcie.

 

Lista osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie:

1.Sonia Borkowicz
2. Aleksandra Borys
3. Katarzyna Chmielewska
4. Joanna Chułek
5. Ewa Dziarnowska
6. Przemek Kamiński
7. Kaya Kołodziejczyk
8. Karolina Kraczkowska
9. Ania Nowak
10. Aleksandra Osowicz
11. Katarzyna Pastuszak
12. Renata Piotrowska-Auffret
13. Katarzyna Sitarz
14. Iza Szostak
15. Zofia Tomczyk
16. Ula Zerek

 

W ramach projektu organizatorzy zapewniają jego uczestnikom zwrot kosztów podróży oraz zakwaterowanie.

UWAGA! Poznańskie spotkanie będzie otwarte dla obserwatorów z zewnątrz.

 

Nobody’s Dance to platforma open-source poświęcona dystrybucji i rozwojowi praktycznych umiejętności w tańcu. Nobody’s Business istnieje, aby stworzyć przestrzeń wymiany poza ekonomią  warsztatów (gdzie przepływ informacji jest zwykle jednostronny) i dzieł (wspierających jedynie pojedynczych autorów i ich projekty). Podczas czterodniowej sesji artyści spotykają się na równych zasadach, żeby dzielić się narzędziami, wiedzą i praktykami. Inicjatorzy Nobody’s Dance pragną podkreślić fakt, że sztuki performatywne, sztuka słowa, taniec i performans nie należą do nikogo, ale są aktywowane i przekazywane przez każdego z nas. Praktyki, którymi podzielą się uczestnicy spotkań, zostaną udokumentowane na stronie projektu, co – w założeniu organizatorów – zapoczątkuje obserwację genealogii źródeł i wpływów we współczesnych sztukach performatywnych

Spotkania w ramach Nobody’s Business odbyły się do tej pory w Sztokholmie, Brukseli, Berlinie, Kopenhadze, Mediolanie, Minneapolis, Santarcangelo i Oslo.

 

Więcej informacji na temat inicjatywy Nobody’s Business, jej misji i struktury spotkań:

https://nobodysbusiness.wordpress.com

 

Nobody’s Business to inicjatywa poświęcona lokalnej i międzynarodowej wymianie praktyk i metod w sztukach performatywnych. Jej celem jest umożliwienie nieekskluzywnego i kolektywnego wytwarzania wiedzy i jej dystrybucji poprzez dzielenie się praktykami i ich dokumentacją.