Wersja do druku

Udostępnij

We wtorek 3 marca o godz. 20.00 Polski Teatr Tańca zaprasza do Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu na pokaz spektaklu w choreografii Ohada Naharina Minus 2, który odbędzie się na inaugurację projektu Zapraszamy na scenę. Jest to jednocześnie pierwszy pokaz w ramach programu Scena dla tańca 2015 Instytutu Muzyki i Tańca.

Jak deklaruje Ohad Naharin:

Minus 2 to forma rekonstrukcji. Lubię przerabiać, zmieniać istniejące fragmenty, stwarzać możliwość spojrzenia na nie z innej perspektywy. To zawsze uczy mnie czegoś nowego o mojej pracy i buduje nową kompozycję. Użyłem scen z różnych prac. To tak jakbym opowiadał tylko początek, środek lub koniec wielu historii, ale kiedy złożyłem je w całość, rezultat okazał się równie spójny, jak oryginał. Może nawet bardziej”.

 

Minus 2

Data premiery: 26.11.2010

Miejsce premiery: Aula Artis w Poznaniu

Wykonawcy: Andrzej Adamczak, Karina Adamczak–Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta, Urszula Bernat-Jałocha, Artur Bieńkowski, Adriana Cygankiewicz, Agnieszka Fertała, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Adrian Radwański, Bartłomiej Raźnikiewicz, Katarzyna Rzetelska, Daniel Stryjecki, Paulina Wycichowska

 

Choreografia: Ohad Naharin
Asystent choreografa: Yoshifumi Inao
Kostiumy: Rakefet Levy
Reżyseria światła: Avi Yona Bueno

Czas trwania spektaklu: 70 min.

 

Projekt Zapraszamy na scenę został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

Więcej informacji:  www.scenadlatanca.pl