Wersja do druku

Udostępnij

W zespole Polskiego Teatru Tańca trwają przygotowania do pierwszej w tym sezonie premiery pt. Open Field. Autorem choreografii do przedstawienia jest izraelski artysta Nadar Rosano. Spektakl powstaje we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Zamówienia choreograficzne 2014”. Premiera spektaklu odbędzie się 19 i 20 września o godz. 20.00 w MP2 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Open Field jest próbą nakreślenia granic wolności jednostki w społeczeństwie. Jak mówi choreograf, relacje między ludźmi tworzą z jednej strony zamknięte, ograniczające przestrzenie, a z drugiej – tytułowe „otwarte pola”, w których człowiek może szukać nowych sposobów wyróżnienia się, oczyszczenia swojej tożsamości w obliczu wspólnoty, której jest częścią. Artyści będą szukali odpowiedzi na pytania, jak można poszerzyć granice wyznaczane przez zbiorowość i co się stanie, gdy wszelkie społeczne normy zostaną zerwane.

TRAILER

 

Choreografia: Nadar Rosano

Muzyka: Arvo Pärt, Mogwai, The xx, M83
Obsada: Andrzej Adamczak, Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta, Artur Bieńkowski, Agnieszka Fertała, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Marcin Motyl, Josefine Patzelt, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska

Realizacja światła: Mariusz Porada, Przemysław Gapczyński
Realizacja dźwięku: Zuzanna Majewska, Mateusz Rogaliński
Inspicjent: Mariola Hendrykowska
Kierownik zespołu artystycznego: Anna Gruszka
Kierownik techniczny: Grzegorz Okupniak
Organizacja produkcji: Katarzyna Anioła

 

Bilety na premierę Open Field można nabywać w impresariacie PTT oraz na stronie: http://bilety.ptt-poznan.pl/.

Cena biletów: 20/40 zł

Nadar Rosano jest niezależnym tancerzem, choreografem i pedagogiem. Od kilku lat tworzy, wspierane przez izraelskie Ministerstwo Kultury i Nauki, projekty taneczne, które prezentowane były w Izraelu oraz w USA, Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Serbii, Bułgarii, Litwie, Portugalii, Polsce oraz w Korei. Jego spektakle były wielokrotnie wyróżniane m.in. na międzynarodowych konkursach tańca w Hanowerze, Düsseldorfie, Ludwigshafen i Belgradzie. W 2013 roku został nagrodzony stypendium duńskiej fundacji sztuki, która wsparła jego rozwój choreograficzny w Berlinie. Nadar Rosano współpracuje także z Izraelską Akademią Tańca. Jako pedagog prowadzi zajęcia w technikach contemporary i release w Izraelu i w Europie. Kilkakrotnie gościł w Polsce, m.in. na organizowanym przez Polski Teatr Tańca wydarzeniu Dancing Poznań. W 2013 roku Nadar został zaproszony przez Teatr Odeon w Bukareszcie do stworzenia pełnowieczorowego, solowego spektaklu dla światowej sławy tancerza, Răzvana Mazilu. W czerwcu 2014 roku premierę miał spektakl jego autorstwa, Out in the line up stworzony dla Teatru Tańca Zawirowania w Warszawie Warszawie.

 

***

W ramach premierowego wieczoru zostanie także pokazany spektakl Need me w choreografii Andrzeja Adamczaka.

Need Me

Dwa pierwiastki uwięzione w jednym ciele – rywalizacja, adoracja i pokaz siły przenikają się z dążeniem do wspólnego celu. Czy możemy istnieć bez naszego ego? Jak bardzo pomaga nam ono utrzymać wrażenie trwałości i integralności własnej tożsamości? Jak silnie jesteśmy z nim związani, czy potrafimy je modyfikować i  współpracować z nim?

choreografia: Andrzej Adamczak
tańczą: Andrzej Adamczak, Katarzyna Rzetelska