Wersja do druku

Udostępnij

16 września w Poznaniu rozpocznie się kolejna edycja projektu z cyklu 5 ZMYSŁÓW. Trwający ponad dwa miesiące projekt będzie największym w Polsce wydarzeniem z pogranicza sztuki i edukacji, adresowanym do osób niepełnosprawnych. W jego ramach odbędzie się ponad 200 wydarzeń, zaangażowanych będzie ponad 50 najwybitniejszych tancerzy, choreografów, pedagogów i specjalistów w dziedzinie tańca.

eMOTION jest trzecim projektem z cyklu 5 zmysłów. Projekt 5 zmysłów. eMOTION zakłada zapoznanie osób głuchoniemych, borykających się ze znacznymi ubytkami słuchu oraz osób niewidomych i słabowidzących, a także niepełnosprawnych umysłowo z wybranymi aspektami teatru i tańca. Inicjatywa jest dedykowana szerokiej grupie osób z różnymi typami niepełnosprawności, jako przedsięwzięcie mające na celu włączenie tych grup społecznych w pewne aspekty życia kulturalnego, które są najczęściej dla nich niedostępne. Działalność w ramach 5 zmysłów. eMOTION ma na celu umożliwić niepełnosprawnym uczestnikom doświadczenia potencjału swojej ekspresji poprzez ruch. Zamierzeniem jest, aby niezależnie od rodzaju niepełnosprawności, uczestnicy poszerzyli świadomość swojego ciała i jego możliwości motorycznych. Projekt ma ambicje, aby wykraczać poza aspekt czysto fizyczny i wskazywać na taniec jako medium ekspresji, nie tylko rozrywki. Realizacja projektu zakłada przeprowadzenie wielu wydarzeń związanych ze sztuką tańca, szczególnie tańca współczesnego, jego teorią i praktyką, począwszy od warsztatów po wykłady i spektakle. Kierownikiem artystycznym projektu jest Paulina Wycichowska – choreograf, tancerka i pedagog tańca, związana z Polskim Teatrem Tańca. Finalnym akcentem projektu będzie spektakl, w którym osoby niepełnosprawne zatańczą razem z profesjonalnymi artystami Polskiego Teatru Tańca.

Szczegółowe informacje do pobrania

Strona projektu: – www.5zmyslow.pl

 

Projekt współfinansowany jest z środków Samorządu Województa Wielkopolskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Poznań, Wojewody Wielkopolskiego oraz Powiatu Poznańskiego. Mecenasami są także Bank Zachodni WBK (mecenas główny) , Dalkia Poznań oraz Fundacja PZU.