Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że rejestracja na Polską Platformę Tańca 2017 została uruchomiona pod adresem: http://www.polskaplatformatanca.pl/pl/2017/formularz-rejestracyjny

Każdy, kto chce wziąć udział w Platformie, musi zarejestrować się korzystając z formularza online. Rejestracja będzie otwarta do 28 lutego. Organizatorzy dysponują ograniczoną liczbą noclegów oraz akredytacji na spektakle.

Do 15 marca prześlemy każdemu z zarejestrowanych uczestników potwierdzenie możliwości zapewnienia noclegu i wstępu na spektakle PPT.

Instytut Muzyki i Tańca wraz ze współorganizatorami serdecznie zaprasza na finał Polskiej Platformy Tańca, który odbędzie się w dniach 1-4 kwietnia 2017 w Bytomiu. Jest to miasto znane każdemu miłośnikowi tańca w Polsce, z uwagi na znaczącą działalność Jacka Łumińskiego i Śląskiego Teatru Tańca, kształtująca właśnie w Bytomiu jeden z najważniejszych ośrodków tańca w kraju. Głównym współorganizatorem Platformy w 2017 roku jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, a partnerami Bytomskie Centrum Kultury, PWST w Krakowie – Wydział Teatru Tańca w Bytomiu oraz Opera Śląska.

W edycji 2017 wybór spektakli powierzony został pięcioosobowej Komisji Artystycznej w składzie: Leszek Bzdyl, Stefan Drajewski, Anka Herbut, Edyta Kozak, Anna Królica. W ramach PPT 2017 zostanie zaprezentowanych 12 spektakli, wyłonionych przez Komisję, oraz przedstawienie gospodarza wydarzenia – Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK. Ponadto w programie znajdą się wydarzenia towarzyszące.

Jednocześnie zachęcamy do udziału w Czeskiej Platformie Tańca, która odbędzie się w Pradze w dniach 6-9 kwietnia 2017. Będzie to już 23. edycja tego wydarzenia, organizowanego corocznie. Więcej informacji: www.czechdanceplatform.cz

 

***

 

Polska Platforma Tańca ma na celu wyłonienie i promocję najciekawszych oryginalnych produkcji tanecznych powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów zagranicą. Idea takiego wydarzenia zrodziła się w 2003 roku w formule przeglądu „taniec.pl” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie. Do pomysłu powrócono pięć lat później. Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zorganizowały trzy kolejne edycje Polskiej Platformy Tańca – w 2008, 2010 i 2012 roku. Od 2013 roku, na mocy porozumienia z dotychczasowymi organizatorami, głównym organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Poprzednia edycja odbyła się w 2014 roku w Lublinie i organizowana była we współpracy z Centrum Kultury w Lublinie.

www.polskaplatformatanca.pl

 

Organizator: Instytut Muzyki i Tańca

Współorganizator: Teatr ROZBARK

Partnerzy: PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, Bytomskie Centrum Kultury, Opera Śląska w Bytomiu