Już za dwa miesiące odbędą się Międzynarodowe Targi Tańca Tanzmesse 2024 – najważniejsze tego typu wydarzenie networkingowe na świecie. Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Adama Mickiewicza będą wspólnie promować polską sztukę tańca w Düsseldorfie!

Wersja do druku

Udostępnij

Międzynarodowe Targi Tańca Tanzmesse 2024 odbędą się w Düsseldorfie w dniach 28 sierpnia – 31 sierpnia 2024 roku. W tym roku bezprecedensowo duża liczba polskich artystów została wyłoniona w prestiżowym open call Tanzmesse. Dzięki temu swoje spektakle zaprezentują kolektyw Holobiont, Ramona Nagabczyńska i Janusz Orlik. Narodowy Instytut Muzyki i Tańca (NIMiT) oraz Instytut Adama Mickiewicza (IAM) łączą siły, by promować polski taniec na arenie międzynarodowej.

Tematem przewodnim obecności NIMiT i IAM na tegorocznych targach Tanzmesse będzie kreatywne budowanie relacji i współpracy w obszarze tańca. W związku z tym zarówno program, jak i platforma PolandDances (NIMiT) staną się multimedialną wizytówką dla zagranicznych producentów i promotorów tańca, prezentującą bogactwo polskiego środowiska tanecznego – od instytucji i organizacji pozarządowych po niezależne grupy i indywidualnych artystów – oraz pełen wachlarz możliwości koprodukcyjnych i korzyści płynących ze współpracy z nim. Dodatkowo zaprezentowane zostaną programy wspierające współpracę międzynarodową w dziedzinie tańca, między innymi: „Wpieranie Aktywności Międzynarodowej” i „PolandDances / Tournée” realizowane przez NIMiT i „Kultura Polska na Świecie” realizowane przez IAM.

Podczas wydarzenia pokazane zostaną, w różnorodnych formatach, trzy spośród pięciu prezentacji zarekomendowanych organizatorom Tanzmesse 2024:

  • kategoria On Stage: „Mój ogon i ja” w choreografii i wykonaniu kolektywu Holobiont – Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka, Danuta Chmielewska, Ewa Garniec (produkcja: Fundacja Performat)
  • kategoria Open Studios: „Silenzio!” w choreografii Ramony Nagabczyńskiej, w wykonaniu Katarzyny Szugajew, Karoliny Kraczkowskiej, Barbary Kingi Majewskiej i Ramony Nagabczyńskiej (produkcja: Nowy Teatr)
  • kategoria Insights: „III Symfonia” w choreografii i wykonaniu Janusza Orlika (produkcja: Janusz Orlik, Centrum Kultury w Lublinie / Przestrzenie Sztuki. Taniec)

Dodatkowo, odbędzie się spotkanie „Dancing & Parenting” w ramach formatu Meet-up, prowadzone przez Renatę Piotrowską-Auffret, z udziałem zaproszonych polskich artystów, poświęcone tematyce tańca i rodzicielstwa.

Stoisko PolandDances będzie prowadzone przez dyrekcję i pracowników NIMiT-u i IAM-u, którzy zaprezentują polski taniec w różnorodnych formach: prezentacji wideo, wirtualnej rzeczywistości oraz networkingu.

Na targach znajdzie się znacznie więcej polskich zespołów tanecznych, artystów i różnorodnych prezentacji, budujących swoją obecność na Tanzmesse NRW 2024 niezależnie. Będzie można je znaleźć na dedykowanych stoiskach lub wśród uczestników wydarzenia. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem targów.

Zapraszamy do obejrzenia trailera strony polanddances.pl, która zbiera informacje o aktualnej polskiej twórczości tanecznej, aby promować polski taniec za granicą: spot – YouTube.

Jeśli jeszcze nie odwiedziłeś strony polanddances.pl, koniecznie zarejestruj się, klikając w poniższy link:

Rejestracja – PolandDances

Następnie wypełnij formularz zgłoszeniowy:

Formularz zgłoszeniowy – PolandDances

A jeśli masz już konto, pamiętaj o zaktualizowaniu swojej wizytówki!

Więcej informacji o wydarzeniu już wkrótce na naszych stronach i w mediach społecznościowych!

powiązane

Publikacje